Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám lenyelni a...

Hogyan tudnám lenyelni a tablettákat (gyógyszert)?

Figyelt kérdés

Kisgyerek koromba se szerettem a gyógyszereket, amit lehetett azt köptetőként kaptam. Aztán egy időben le tudtam nyelni orvosságokat. Az utóbbi néhány évbe megint előjött, hogy nem megy le. Akár hogyan próbálom nem sikerül, öklendezés lesz mindig a vége.

Szétrágni, vagy összetörni nem szeretném, mert azt olvastam, hogy úgy nem igazán tesz jót.

Van esetleg valami tanácsotok?


2013. jan. 9. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
nyelved hegyére teszed, nagy korty víz és zutty, ne görcsölj rajta
2013. jan. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hajolj egy kicsit előre, úgy elvileg könnyebb lenyelni.
2013. jan. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálam ugyanez a probléma.

Régebben én sem szerettem a nagy gyógyszereket, de ha azt írt fel az orvos muszáj volt lekényszerítenem. Mostanság pedig történtek olyan dolgok ,hogy próbáltam lenyelni de megakadt és majdnem megfulladtam és vagy 3x történt ez,ha nem többször. És a kisebb gyógyszereket se merem már lenyelni. Aztán úgy döntöttem, hogy összetöröm porrá klopfolóval. Fejfájás és hányinger elleni tabletta nálam így porrá zúzva mindig hatott. A többivel nem tudom mi a helyzet.

2013. jan. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
En is vagyok a gyogyszerekkel, en csak ugy tudom lenyelni a nagy tabblettakat hogy felbe vagom. Amugy en ugy szoktam lenyelni hogy iszok egy kis korty vizet(hogy a nylvem nedves legyen es ne szaraz) vagy amivel lenyelem aztan minel jobban a nyelvem hatuljara rakom a gyogyszert, mert akkoor kozel van a nyelo csohoz es raiszok. Nekem igy mindig sikerul :)
2013. jan. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Velem is ez van, egyszerűen visszajön és másodszor már egyáltalán nem tudom lenyelni, így aztán nem is igen szedek gyógyszert, de ha nagyon muszáj, akkor kicsit kérek a dokitól, ilyenkor mindig azt mondom magamnak, hogy ezt most muszáj lenyelni, mert szükségem van rá és jó sok vízzel legtöbbször lemegy.
2013. jan. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ahogy olvasom, elég sokan vagyunk, akiknek nehézséget okoz a bogyók lenyelése. Sajnos a legkisebb is öklendezést vált ki belőlem, ha megpróbálom lenyelni. Szerencsére nem sűrűn szorulok gyógyszerre, amúgy se hiszek bennük. Most is csak Calium-magnezium-cink tablettát kellene lenyelnem, mert az ugye az igencsak nem árt a szervezetnek. Csak nem sikerül a művelet.
2013. jan. 9. 18:39
 7/7 anonim ***** válasza:
törd össze két kanállal :) vagy negyedeld el :)
2013. jan. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!