Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Más gyógyszertárakban is...

Más gyógyszertárakban is becsapják az embereket? Téged csaptak már be gyógyszertárban?

Figyelt kérdés

A községünkben nincs gyógyszertár. 15 km-s körzeten belül tömegközlekedéssel is elérhetően 3 gyógyszertár van.

A legközelebbiben:

"Különlegesebb" (nem napi gyakoriságú gyógyszer) csak megrendelésre: viszed a receptet, otthagyod, másnap, vagy harmadnap mehetsz érte. Aztán vagy van, vagy nincs. Legszebb az volt, amikor 3 hét után vallották be, hogy elvesztették a receptet amit odaadtam, így nem is fogják tudni kiadni. (ráadásul olyan volt, amit szakorvos írhatott, háziorvos nem)

Egy esetben a receptre felírt gyógyszert teljes áron (vénnyel olcsóbb) adták (blokkot épp nem tudott adni, mert a közeli település falugondnoka által bevitt recepteket blokkolta éppen, és nem tudta megszakítani azoknak a blokkolását)

Érdekes módon, amikor megnéztem ügyfélkapun keresztül, a gyógyszer úgy volt feltüntetve, mintha kedvezményes áron vettem volna.

Az már természetes, hogy a szabadáras gyógyszerek jóval drágábbak itt.

Másodikban:

2 helyen kasszáznak, harmadik helyen kapod a gyógyszert, ha több doboz, akkor papírtasakban.

Többször előfordult, hogy ha egy gyógyszerből több doboz van felírva, akkor leszámlázzák ugyan az összeset, de 1-2 dobozzal kevesebbet raknak a zacskóba.

3. helyen:

Itt is több gyógyszert váltottunk ki egyszerre; hogy hogy nem, a blokkon mind volt, a zacskóban viszont az egyik már nem volt meg.

Máskor: 2 doboz 30 szemes dupla erősségű gyógyszer helyett 2 doboz 20 szemes gyógyszert adott (ebből 2-2 db-t kellett volna bevenni reggel-este, az 1 havi adagja így 120 szem, a kiadott 40 szemmel szemben) A blokkon az erősebb és nagyobb kiszerelésű szerepelt (aminek persze az ára is jóval nagyobb)

Amikor felhívtuk telefonon, rögtön tudta, hogy miről van szó és mondta, hogy vigyük vissza a bontatlan dobozt és kicseréli a blokkon szereplő gyógyszerre.

Mindhárom gyógyszertárban mindig sorban kell állni (a másodikban 2 helyre is), így a várakozók között nincs nagyon hely ellenőrizni, hogy mit tett be a zacskóba és mit nem. Mindegyikben egy pici asztalka van 1 székkel, de ott általában ül egy várakozó.

Máshol is ilyen elkeserítő a helyzet, hogy még a gyógyszertárban is becsapnak, vagy errefelé visszaélnek azzal, hogy kevés gyógyszertár van sok emberre?



2013. jan. 13. 15:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
49%
Sajnálattal olvasom amit írsz, hidd el, nem akar senki átverni. Az lehet a gond, hogy nagyon sok ember jut egy patikára és nem tudják ellátni a feladatukat. Másrészt: nagyon kevés a gyógyszerész. Évente nem végez annyi gyógyszerészdoktor az egyetemeken, amivel el lehetne látni a szakmai feladatokat. Az asszisztensek sajnos gyakran tévednek, de hát ők nem gyógyszerészek...
2013. jan. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Többször jártam úgy, hogy szakorvos írta meg a receptet és többet kellett érte fizetni, úgy mintha a kőrzeti írta volna fel. Most már figyelek és ellenőrzöm. Ha kijössz a patikából, akkor te is mindjárt ellenőrizd le meg van-e minden?
2013. jan. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Én megkérdezném az EB-t miért drágább a szakorvos vénye. A tasakolt gyógyszereket meg helyben illik ellenőrízni és esetleg reklamálni.
2013. jan. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

1-es:

Ahol a kisebb hatóanyagú és kevesebb szemű gyógyszert adták (a blokkon a nagyobb és jóval drágább volt), ott úgy blokkol, hogy lehúzza vonalkód leolvasóval a gyógyszer dobozán található vonalkódot. Amikor odatelefonáltunk, rögtön tudta, miről van szó, csak vinni kellett a gyógyszert és cserélte. Még a blokkot sem kellett bemutatnunk, hogy tényleg mi voltunk azok, akiknek más kiszerelésű és hatóanyagú gyógyszert adott. Ezek után nehéz elhinni, hogy nem akart átvágni.

2-es:

Az ügyfélkapun néztem meg a gyógyszer árát. Ott a kedvezményes ár volt feltüntetve a beteg által fizetett térítési díjnál. Holott velem a teljes árat fizettette. Háziorvosi recept volt, nem szakorvosi.

A szakorvos az volt, amit "elvesztettek"

3-as:

"A tasakolt gyógyszereket meg helyben illik ellenőrízni és esetleg reklamálni."

A gyógyszereket nincs hova kirakni a tasakból A gyógyszertár tömve van, elég kicsi a várakozó része (az egyikben pl. ha 4 ember bent van, az 5. már nem nagyon fér be)

Egyszerre nem kevés gyógyszert kell kiváltanunk. A szüleim állandó gyógyszerei: 2 féle vérhígító, 2 féle szemcsepp, csontritkulás elleni, vese-, prosztata-, reuma- asztma elleni gyógyszer, vérnyomáscsökkentő (amik hirtelen az eszembe jutottak) Némelyikből több doboz az egyhavi adag. 70 fölöttiek, kisebb vagyont hagynak a gyógyszertárban.


Különben nagyon érdekes módon a legtöbb "tévedés" akkor volt, amikor a szüleim váltották ki a gyógyszert.

Engem a teljes ár a támogatott helyett és a kevesebb doboz a fizetett helyett (ez utóbbi ugyanabban a gyógyszertárban a szüleimmel is megtörtént) esetekben vertek át.


Ja, az első gyógyszertárban előfordult az is, hogy a 6 leveles gyógyszerből 1 levél hiányzott. Ez nemcsak velünk esett meg, hanem a szomszédasszonnyal is.


A "helyben illik ellenőrizni"-ről még annyit, hogy inkább az illene, hogy amit leblokkolok, az hiánytalanul legyen meg, és nem kevesebb, meg nem más.

Különösen egy gyógyszertárban.

2013. jan. 13. 18:31
 5/19 bensdorp ***** válasza:
Hát tényleg elég sok a hiba a gyógyszertárakban, ahova jársz, alig hiszem, olyan szomorú, ha ez ott gyakori... A teljes árra viszont lehet egy indok: ha nem a vényen feltüntetett időben váltod ki, hanem a kiválthatóság dátuma előtt vagy a recept lejárta után (90 nap), akkor nem jár rá TB-támogatás, így csak teljes áron adható ki. És semmi előnye nem származhat a patikának abból, ha TB-támogatás nélkül adja, mivel a különbözetet az OEP 1-2 héten belül utalja nekik. Az lehet még, hogy épp azért adta teljes áron, mert nem működött a blokkíró programjuk, így nem tudta volna elszámolni az OEP felé. Ez esetben persze illik megkérdeznie, hogy teljes áron is elviszed-e, vagy vársz másnapig, vagy keresel másik gyógyszertárat.
2013. jan. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
45%
Szerencsére csak egyben csaptak be minket. Influenza elleni oltást akartam kiváltani, mondták most nincs, de megrendelik. Elvették receptet, kértem kártyát, amivel igazolom, hogy leadtam, nem adtak, mert hogy elég a nevet bemondani..."véletlen" elveszett a recept...
2013. jan. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 bensdorp ***** válasza:
Hát utolsó, ez ugyan nem becsapás... Mégis mi előnyük származott volna abból, hogy azt mondják, nincs meg a recepted? A világon semmi. Nyilván tényleg elveszett, az pedig csak szerencsétlen hiba.
2013. jan. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
45%
De, becsapás, mivel orvossal kell felíratni védőoltást, akinek nincs TB-je, nem írathatja fel, mert akkor jelzik NAV felé, hogy nincs TB-je. Így simán lepasszolják az enyémet másnak...
2013. jan. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Főleg, hogy elmentem érte, de elromlott a bankkártya rendszer, így hazamentem pénzért, mire másnap visszamentem, érdekes módon "eltűnt" a recept, addig megvolt..
2013. jan. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 bensdorp ***** válasza:
41%
Ehhez a gyógyszerészeknek nem kell vényt lopniuk, ugyanis ők jogosultak vény nélkül is vényköteles gyógyszereket vásárolni (kivéve kábítószernek minősülő és pszichotróp szereket). Ha pedig asszisztens tenné, a munkájával játszana, míg a gyógyszerész kollégája a saját nevén megvenné neki.
2013. jan. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!