Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Más gyógyszertárakban is...

Más gyógyszertárakban is becsapják az embereket? Téged csaptak már be gyógyszertárban?

Figyelt kérdés

A községünkben nincs gyógyszertár. 15 km-s körzeten belül tömegközlekedéssel is elérhetően 3 gyógyszertár van.

A legközelebbiben:

"Különlegesebb" (nem napi gyakoriságú gyógyszer) csak megrendelésre: viszed a receptet, otthagyod, másnap, vagy harmadnap mehetsz érte. Aztán vagy van, vagy nincs. Legszebb az volt, amikor 3 hét után vallották be, hogy elvesztették a receptet amit odaadtam, így nem is fogják tudni kiadni. (ráadásul olyan volt, amit szakorvos írhatott, háziorvos nem)

Egy esetben a receptre felírt gyógyszert teljes áron (vénnyel olcsóbb) adták (blokkot épp nem tudott adni, mert a közeli település falugondnoka által bevitt recepteket blokkolta éppen, és nem tudta megszakítani azoknak a blokkolását)

Érdekes módon, amikor megnéztem ügyfélkapun keresztül, a gyógyszer úgy volt feltüntetve, mintha kedvezményes áron vettem volna.

Az már természetes, hogy a szabadáras gyógyszerek jóval drágábbak itt.

Másodikban:

2 helyen kasszáznak, harmadik helyen kapod a gyógyszert, ha több doboz, akkor papírtasakban.

Többször előfordult, hogy ha egy gyógyszerből több doboz van felírva, akkor leszámlázzák ugyan az összeset, de 1-2 dobozzal kevesebbet raknak a zacskóba.

3. helyen:

Itt is több gyógyszert váltottunk ki egyszerre; hogy hogy nem, a blokkon mind volt, a zacskóban viszont az egyik már nem volt meg.

Máskor: 2 doboz 30 szemes dupla erősségű gyógyszer helyett 2 doboz 20 szemes gyógyszert adott (ebből 2-2 db-t kellett volna bevenni reggel-este, az 1 havi adagja így 120 szem, a kiadott 40 szemmel szemben) A blokkon az erősebb és nagyobb kiszerelésű szerepelt (aminek persze az ára is jóval nagyobb)

Amikor felhívtuk telefonon, rögtön tudta, hogy miről van szó és mondta, hogy vigyük vissza a bontatlan dobozt és kicseréli a blokkon szereplő gyógyszerre.

Mindhárom gyógyszertárban mindig sorban kell állni (a másodikban 2 helyre is), így a várakozók között nincs nagyon hely ellenőrizni, hogy mit tett be a zacskóba és mit nem. Mindegyikben egy pici asztalka van 1 székkel, de ott általában ül egy várakozó.

Máshol is ilyen elkeserítő a helyzet, hogy még a gyógyszertárban is becsapnak, vagy errefelé visszaélnek azzal, hogy kevés gyógyszertár van sok emberre?



2013. jan. 13. 15:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Akkor mégis mivel magyarázod, hogy amikor mentem érte megvolt a gyógyszer és a vény is, másnap meg nem, amikor mentem készpénzzel??
2013. jan. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 bensdorp ***** válasza:
Elkeveredett valahova, mint ahogy mondták?
2013. jan. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ugyanmár, egy műanyag dobozban volt benne, és oda is rakták vissza. Az nem elkeveredett...
2013. jan. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 bensdorp ***** válasza:

:D Jól van, akkor maradj az összeesküvés-elméletednél, ha úgy jobban érzed magad.

A hozzászólásokat olvasóknak viszont üzenem, hogy ilyen lopások nem történnek, mert teljességgel feleslegesek lennének.

2013. jan. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

ma 20:01:

Az orvostól egyenesen a gyógyszertárba mentem, a recept kiváltható volt, nem járt le; 1 órával előtte írta fel az orvos.

Olyan gyógyszer volt, ami recept nélkül is vásárolható (teljes áron), receptre viszont kedvezményes (90%-kal kevesebbet kell érte fizetni)

A blokkíró programjuk működött, csak épp "más recepteket blokkolt és azokat nem akarta megszakítani"

Megnézte a számítógépben az árát, csak blokkolni "nem tudta"

El tudta számolni, mert az ügyfélkapun már úgy szerepelt a kiváltott recept, hogy a kedvezményes árat fizettem érte.

Magyarán:

Én receptre teljes áron vettem, más viszont megkapta recept nélkül 10%-os áron.


Ami receptem "eltűnt", azt első alkalommal szakorvos írhatta fel, utána szakorvosi javaslatra háziorvos 3 alkalommal.

Akkor még nem volt ügyfélkapum, nem tudtam megnézni, hogy ki lett-e váltva (eszembe se jutott, hogy van ilyen lehetőség, hogy megnézzem)


Nem feleslegesek az ilyen lopások, mert vénnyel sokkal olcsóbban lehet hozzájutni egyes gyógyszerekhez, mint vény nélkül.


Most pedig már az sem működik, hogy vényköteles gyógyszert a gyógyszerész vény nélkül vehessen; szigorítottak a forgalmazáson. Régebben megtehették, de egy ideje már nem (tudom, mert van gyógyszerész rokonom, aki régebben tudott így gyógyszert venni, de most már nem tud, pont az új szabályozás miatt)

2013. jan. 13. 21:53
 16/19 bensdorp ***** válasza:

És a recepted már aznaptól váltható volt? Nem volt feltüntetve rajta, hogy csak egy későbbi dátumtól váltható?


Én is gyógyszerész vagyok, és nincs ilyen új szabályozás.

2013. jan. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nem volt feltüntetve rajta. Sőt, mondta is az orvos, hogy minél hamarabb váltsam ki, hogy már aznap a teljes adagot be tudjam venni.


Nálunk nem is írnak fel olyan receptet ami nem váltható ki rögtön, Még azokból a gyógyszerekből sem, amiket folyamatosan szednek a betegek és most már csak 1 havi adag írható fel a régebbi 3 havi helyett. Vagy amit úgy kell szedni, hogy előbb valami mást, később kell áttérni erre. Ilyenkor újból el kell menni az orvoshoz, felíratni a másik gyógyszert.


A gyógyszerész rokonom pár napja mondta, hogy emiatt az új szabályozás miatt kell elmennie az orvoshoz felíratnia szemcseppet, és most már antibiotikumot sem tud úgy venni, mint azelőtt.


Ha gyógyszerész vagy, mivel magyarázod, hogy a vonalkód olvasós blokkolásnál a blokkon a nagyobb kiszerelésű erősebb gyógyszer volt, a zacskóban pedig a kisebb kiszerelésű és kisebb hatóanyagú?

2013. jan. 13. 22:23
 18/19 bensdorp ***** válasza:

Egy vényen már valóban nem írható 3 havi adag, de 3 különböző vényre fel lehet írni, megjelölve a kiválthatóság kezdeti időpontját. Ezt bármelyik orvos megteheti.


Biztosítalak róla, hogy ilyen tiltószabályozás nem létezik. Magad is elolvashatod a mindenkori aktuális jogszabályváltozásokat pl. a Magyar Gyógyszerészkamara honlapján. Az egyetlen változás jan. 31-től, hogy már egyetlen pszichotrop anyag sem lesz vény nélkül elérhető az orvosoknak, gyógyszerészeknek (beemelték a rendeletbe a barbiturátokat és a benzodiazepineket is). De a kábítószereken és ezeken kívül minden más igen - az antibiotikumok is. Viszont nagyon kíváncsi vagyok, hol szenvedett csorbát az információ, ami alapján ez jutott a tudomásodra, ezért kérlek, ha utánajártál, írd meg nekem!


A magyarázat pedig két dolog lehet:

- sajnálatos hiba (ráadásul elég gyakran előforduló hiba minden patikában, a nagy esetszámból és egyszerű hibalehetőségből kifolyólag)

- szándékos csalás (de személy szerint ilyenre még nem láttam példát, és nagyon reménykedem is abban, hogy nem ez állt fenn).

2013. jan. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Akkor talán fáradj el a háziorvosunkhoz és próbáld meg rábeszélni, hogy legyen hajlandó kiadni 3 recepten a 3 havi adagot.

Jó ideje csak egyetlen havi adagot ír alá, nincs későbbi kiválthatósági kezdetű recept felírás.

Aki tartósan szed valamilyen gyógyszert kénytelen minden hónapban elmenni a rendelőbe és felíratni a gyógyszereit. Mellesleg az orvos nem találkozik az ilyen betegekkel, csak az asszisztensek. A rendelési idő első fél órájában (amikor még nincs ott az orvos) lehet felíratni az ilyen recepteket, amit az orvos megérkezése után aláír, majd megkezdi a rendelést.


Azt, hogy az elszámlázás sajnálatos hiba lett volna, nem tudom elképzelni.

Odaadom a receptet.

Megnézi, ellenőrzi.

Elmegy a gyógyszerért.

Ha elhozott minden gyógyszert, elkezdi leolvastat a dobozokat.

Közli az összeget.

Kifizetem.

Bepakolja a gyógyszereket a zacskóba.

Mégis hogy a fenébe mászik oda a leolvasott gyógyszer helyett ugyanolyan nevű, csak kisebb kiszerelésű és hatóanyagú gyógyszer?

Amikor minden egyes gyógyszerért elmegy a háta mögött levő polcok, fiókok valamelyikéhez.


Érdekes, hogy a gyógyszertári "tévedések" valahogy mindig a beteg kárára történnek.

Még sose fordult elő egyikünkkel sem a családból, barátok között, hogy véletlenül:

Több doboz gyógyszert kaptunk, mint amit kifizettünk - ellenkezője igen.

Kedvezményes árat fizettünk teljes ár helyett - ellenkezője igen.

Nagyobb hatóanyagú gyógyszert kaptunk, mint a mi fel volt írva, de csak a kisebb hatóanyagú, olcsóbb gyógyszert fizettük - ellenkezője igen.

2013. jan. 14. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!