Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy férfi, ha minden este...

Egy férfi, ha minden este több mint egy üveggel megiszik bort, az alkoholistának számit?

Figyelt kérdés
Illetve minden éjszaka fent van, hajnali 3-vagy 4 ig..és 9 kor kel, és még ráadásul sokat cigizik, az valamiféle lelki problémára utalhat?
2013. jan. 14. 00:47
 1/7 anonim válasza:
Jó hogy az és tuti valami nincs rendben vele.
2013. jan. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Igen, ez önpusztítás.

A WHO napi 1 pohár (2-3 dl) borban állapítja meg a még nem káros mértéket.

2013. jan. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
47%
Nagyapám vagy tíz éve, minden este megiszik egy üveg bort. A saját bora. 6 óra felé kezdi, 8-kor vacsoránál már félig van. Este 10 felé elfogy az üveg bor. Ha az öreg alkoholista akkor én pingvin vagyok.
2013. jan. 14. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az bizony, elég keményen!
2013. jan. 14. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

3.

Pingvin vagy! :D Irány a Déli-sark!

2013. jan. 14. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintem is alkoholizmus, az illető whiskey kólát is iszik valamikor a bor mellé...mostanában nem találkzom vele, de mikor több mint 3 hétig minden nap taliztun este akkor mindig annyit ivott..utána alkalomadtán találkoztunk akkor is..sőt volt olyan hogy délután olyan 2-3 között, és adtam neki arcára puszit..és alkohol szaga volt!
2013. jan. 14. 17:56
 7/7 Szeder Katalin ***** válasza:
Igen, bár maga a szesz nem nagyon sok, de ha alvászavara van, és sokat cigizik, az tény, hogy lelki problémája lehet. Azaz a lelki problémáját ezekkel a szerekkel véli orvosolni, pedig csak az egészségének a maradéka vész el tőlük. Ajánlom a háziorvost, mert az adhat beutalót a pszichiátriára. Egy jó pszichológus vagy pszichiáter (nem tanácsokkal, hanem az önerő és a kora gyermekkori emlékek visszahozása céljából) hozzásegíthet az alany problémájának vagy problémáinak feldolgozásához és az önismeret fejlődésével a "csomó" kibontásához, a bajon túljutáshoz. Viszont a férfiak ritkán és nehezen szánják rá magukat ilyen terápiára.
2016. dec. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!