Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valami csípi az ujjam,...

Ha valami csípi az ujjam, ahol seb van (ekcéma), attól gyógyul, vagy fertőtleníti?

Figyelt kérdés
2009. aug. 29. 15:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ez így nem igaz, mert nekem csípte már a Domestos is, és az tutira nincs rá jó hatással. Nekem amikor nagyon be van repedezve, a legjobb éjszakára a disznózsír. A fiamnak is azzal kenem a lábát, és reggelre sokkal szebb :o)
2009. aug. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szoktam kenegetni, de van ami pl. csípi, attól is gyógyul?
2009. aug. 29. 15:25
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól hogy csípi valami, nem biztos hogy gyógyul, csak irritálja, és esetleg jobban begyulladhat.
2009. aug. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudnék így általánosítani. Ha orvos írta, vagy javasolta, akkor biztos jó. De nekem pl a testápolók csípik, és lemosom, mert zavar, hogy esetleg nem tesz jót. Jobban szeretem a semleges krémeket: nagyon jó tud lenni a Sudocrem, a Bepanthen, meg mint írtam a fő-fő tuti a disznózsír. Régen csinált egy vidéki rokonunk házilag körömvirágos krémet, az is jó volt, de annak már 10 éve sajna.
2009. aug. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
szerintem is irritálja, nekem is volt ekcémám kiskoromtól egészen 14 éves koromig, semmi se használt, pedig használtunk mindenféle krémet, de tavalyelőtt mikor hatalmas ekcémafolt volt a karomon, Bioptron lámpával világítottam egy hétig minden nap 2x 7 percig, és elmúlt, örökre, mert már 2 éve volt ez!
2009. aug. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ami csípi, az biztosan ÁRT neki.

Akkor gyógyulhat, ha a benne levő baktériumoknak még jobban árt. De jobb, ha a saját immunrendszeredben bízol, nem teszel semmi csípőset a sebre. Tisztísd ki és tartsd tisztán.

2009. aug. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is csípi az ecet is, de az tuti, hogy nem használ neki.Én az orvossal szoktam rá krémet iratni,Flucinar a neve.
2009. aug. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Flucinar nekem nem jó rá, régen mindig azzal kentem, nekem 1-1 kenőcs kb fél évig használ, utána immunis vagyok rá..

2009. aug. 29. 16:23
 9/10 anonim válasza:
Ha sósavat öntesz rá - az is csípi - az nem fertőtlenít.
2009. aug. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Menj el a bőrgyógyászhoz,az használni fog!

Nekem gyógyszert is adott rá (gyull.csökkentő)és kétféle kutyulós krémet(zsírosak).

Ha csíp,az semmi jót nem tesz,nekem a zöldségpucolást is gumikesztyűvel kell megoldanom(olyan volt a kezem,mintha rohadna)!Így kell leélnem az életem:"óvakodjak a nedves dolgoktól"!Hát,szupi!

2009. szept. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!