Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudnátok jó, olcsó pszichológu...

Tudnátok jó, olcsó pszichológust ajánlani?

Figyelt kérdés
Esetleg az SZTK-kban van ingyenes depresszió felmérésére alkalmas teszt? Anyunak hiába mondom, hogy pszichológus kéne, azt mondja csak ideges vagyok. Ez azonban már egy éve így megy! Nincs olyan nap, hogy ne boruljak ki valamin! Előre is köszönöm!
2013. jan. 15. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Bemész a gyerekorvosodhoz,vagy a háziorvosodhoz,és ö elküld pszichiáterhez,ez INGYENES!
2013. jan. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gyógyulni akarsz, vagy spórolni?

Az sztk-ban a pszichiáter tesztel. Már oda is bejutni nem egyszerű. De ha ő megállapítja, hogy neked a gyógyuláshoz pszichológusra van szükséged, sztk-ra felír neked. Meg javasol is szakembert, aki pont neked jó. Tudod, ha néha kicsit szúr a szíved, nem keresed mindjárt fel a Barnard professzort. Elmész a háziorvoshoz, aki majd továbbküld, vagy kezel. Így működik a dolog.

2013. jan. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Segíteni akarsz vagy beszólni?


Lehet hogy így működik a dolog, de az orvosnak mindenki csak egy eset, itt meg mégis csak lehetünk jó szándékkal egy másik ember felé.


Én csak a saját gondolataimat tudom megosztani, kitudja segíteke valamit. Lehet van valami problémád amit nem tudsz megoldani, ez feszültséget kelt benned amit valahol ki kell magadból adni. Ez mindaddig így fog történni amíg nem változtatsz az életeden. Én évekig nem éltem azt az életet amit elképzeltem magamnak emiatt frusztrált voltam, mígnem ráléptem a keleti filozófia által mutatott belső béke útjára. Ha belül béke van, történhet bármi körülötted az nem zavarja meg az elmédet. Így könnyebben helyre tudod rakni a problémáidat mintha felhergelnéd magad valami apróságon amivel utána egy csomót foglalkoznál.

2013. jan. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A háziorvoson én is gondolkodtam, csak az a helyzet,hogy nem biztos,hogy elszeretném mondani neki azt,ami bánt. Vagy talán elég,ha csak megemlítem neki és nem részletezem? Persze egy idegen pszichológusnak mondhatnám,hogy még kevésbé mondanám el mi bánt, csak akkor mondhatom neki azt,hogy jó, mégse szeretnék erről beszélni. Viszont a gyermekorvoshoz még lehet később is el fogok menni és ha nem szeretném,hogy újra szóba kerüljön, akkor elég kínosan érezném magam.

Nem igazán ismerem a filozófiai elméleteket. De gondolom különböző vallásokhoz is kapcsolódik, meg főképp erkölcsi dolgokban ad tanácsokat. Nem érzem úgy,hogy a viselkedésemen kellene változtatnom, inkább csak a hozzáállásomon. Mert inkább a külső hatású problémák zavarnak. Szóval nagyon köszönöm ezt a tanácsot, de egyenlőre inkább megpróbálom megoldani valahogy baráti , vagy orvosi segítséggel.

Most mondták nekem,hogy a suliorvoshoz sokan mennek hasonló dolgokkal és elvileg pszichológiát is végzett. Mit gondoltok? Attól nem kell félnem,hogy kitudódik a suliban?

2013. jan. 17. 22:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nem igazán vagyok otthon a témában, de én inkább mennék a háziorvoshoz, mint a suliorvoshoz... ha a háziorvossal az aggaszt, hogy még később is találkoztok, és rákérdezhet (amit egyébként szerintem nem fog), ez a veszély a suliorvosnál hatványozottan fennáll, feltéve, ha nem vagy még végzős... gondolom több időt töltesz a suliban mint az orvosnál... Jobbulást mindenesetre!
2013. jan. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy jobb ötlet a háziorvos. Még azért átgondolom! :) Köszönöm a sok segítséget!
2013. jan. 22. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!