Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vért találtak a székletemben,...

Vért találtak a székletemben, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Napok óta észleltem, hogy a székletem világos pirosas-narancssárgás árnyalatú, ezért elmentem orvoshoz (konkrétan vért nem láttam benne, régebben egyszer volt már rá példa, de aranyerem van,így valószínűleg az lehetett, mert miután kijött a vér, már nem fájt, és a dudor is eltűnt).

Szóval az orvos ezzel a tünettel laborvizsgálatra küldött(más bajom nincs, se láz, se fájdalom, se hányás, maximum egy minimális hasmenés volt hétvégén). Az eredmény ma lett lett meg, vért találtak a székletben. Mitől lehet ez? Nagyon megijedtem, légyszi írjon, aki tud valamit erről!



2013. jan. 16. 13:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy a vér friss, vagy emésztett. Ha friss akkor a vastagbél alsó szakaszából érkezhetett, okozhatja vastagbélpolip, tumor, de valóban aranyér és végbélrepedés is. Ha emésztett, akkor a felsőbb szakaszokról kell, hogy jöjjön, szintén lehet tumoros vérzés, de okozhatja gyomorfekély, nyombélfekély is. Illetve vannak gyulladásos bélbetegségek, például Crohn-betegség, vagy colitis ulcerosa, ezek ismeretlen eredetűek, és szintén okozhatnak vérzést, legtöbbször azonban ezek más tünetekkel is járnak, hasmenés, fájdalom. Ha neked nincs ilyen panaszod, akkor ez valószínű kizárható. Majd a doki eldönti, hogy hogyan tovább, valószínű elküld béltükrözésre, hogy tisztán lásson.
2013. jan. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A legbanálisabb dologtól kezdve a legkomolyabbig bármi lehet. Feleslegesen meg ne aggódj, mert az csak ronthat bármilyen bajon. Gondolom elküld majd végbélvizsgálatra, hogy kiderüljön, mi okozza a dolgot.
2013. jan. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!