Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kígyó harapás esetén mit kell...

Kígyó harapás esetén mit kell tenni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ha megharap egy kígyó, de elvileg nem mérges kígyó.. Mit kell csinálni. vagy honnan tudom egyáltalán hogy mérges e? (Király piton... úgy tudom ez nem mérges) De gondolom ez azért még így is rossz hisz nyála si van meg minden..

2013. jan. 16. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Sínbe kell tenni a testrészt, hogy minél kevesebb méreg jusson a véráramba és segítséget kell kérni. Kivágni szívni tilos. Tavaly voltam egy snake farmon és ott mondták ezeket..
2013. jan. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen arról én is hallottam, hogy minél kevesebbet szabad csak mozogni, mert minél többet mozgunk, annál több helyre viszi szét a véráram a mérget. De ha mondjuk ez nem egy mérges kígyó hanem csak egy sima kígyó, akkor mit kell csinálni? mármint akkor biztos nem fogsz meghalni, de akkor is el kell menni orvoshoz ha egy kutya megharap, de ha egy kígyó megharap ami nem mérges?
2013. jan. 16. 18:15
 3/5 anonim ***** válasza:
az biztos nem árt, ha elmész kitisztíttatni a sebet.
2013. jan. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Kb kéthetente harapnak meg boák, pitonok, a királypitonnál sokkal nagyobbak is :) Fáj persze, de jobb mint egy kutyaharapás.
2013. jan. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia :)

12 éves lány vagyok,és 2 kígyóm van itthon.(Egy kolumbiai szivárványos boa és egy királypiton) 1-2 hetente mindig megharap az egyik,és az égvilágon semmi sem történt :) Még csak nem is fáj.Inkább megijedsz,amikor odacsap,de nem is fáj,meg semmi.Nem kell orvoshoz sem vinni :)

2016. aug. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!