Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kell tetanusz? Megharapott a...

Kell tetanusz? Megharapott a hörcsög. Lent a többi.

Figyelt kérdés
Mindig játszom a hörcsögökkel, és mindig finoman nyalogatnak illetve játékosan ráharapnak az ujjamra. Most vemhes a lányom és mikor reggel szokás szerint tenyérből kapta a reggelit, megkapta az ujjam, és most picit (kb fél-1 percig) vérzett is. Kell tetanusz, vagy elég erre az is, ha betadinnal lefertőtlenítettem?
2011. nov. 12. 08:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Engem is haraptak meg az állataim anno 10 éve (hörcsög, degu, macska, stb), de nem mentem tetanuszra. Fertőtlenítsd le! Nem hiszem, hogy lesz valami komolyabb bajod!
2011. nov. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, nekem is ilyesmi tippem volt, de gondoltam egy kérdést megér :)
2011. nov. 12. 08:17
 3/5 anonim ***** válasza:
engem egyszer megharapott egy görény, én elmentem tetanuszra, de csak mert nem az enyém volt az állat, akkor láttam először, biztos, ami biztos alapon. de ha a saját rágcsálóm harapna meg, csak kinyomkodnám, amíg vérzik, aztán lefertőtleníteném, beragasztanám.
2011. nov. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elég fertőtleníteni. A tetanusz akkor fontos, ha MÉLY, (esetleg szúrt) seb van, mivel ez a baktérium elpusztul a levegőn, szóval ilyen felületes sérüléseknél felesleges. Valamint a C. tetani nem a hörcsögök szájában szokott előfordulni.

Más a helyzet a kutyaharapásnál, mivel a kutyák a földről (a baci főleg a földben fordul elő) mindenfélét megesznek és a harapásuk is mély.

2011. nov. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem lett semmi baj? Engem most harapott meg a hörcsög de csak egy csepp vér jött ki.
2022. jan. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!