Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Volt valaki, akinek fiatal...

Volt valaki, akinek fiatal korában több polipot találtak a vastagbelében? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Táplálkozás megváltoztatása, vitaminok, alternatív gyógymód? Segíthet bármi is, vagy csak a műtét marad?

2013. jan. 18. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Polipokat csak műtétileg lehet eltávolítani. Lézerrel csinálják, egy nagyon egyszerű és gyors műtéti megoldással.

A kiújulásuk egyrészt genetika kérdése, másrészt sokat tehetsz ellene a megfelelő táplálkozással (rostban gazdag, kevésbé zsíros és fűszeres ételek), sok folyadék fogyasztásával és mozgással. A lényeg tulajdonképpen az, hogy a megfelelő bélmozgást biztosítsd és segítsd, hogy a salakanyagok ne pangjanak a belekben.

2013. jan. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. Nekem túl sok van, teljes vastagbél eltávolítása van kilátásban pár éven belül az orvos szerint.. De azért ehhez még túl fiatal vagyok. Eddig sem étkeztem egészségtelenül, de mióta kiderült, kb zöldséget eszek zöldséggel, se cukor, se hús, stb, vagy csak nagyon minimális, plusz sok vitamin. De félek, hogy genetika.. Köszönöm szépen még egyszer a javaslatokat.
2013. jan. 18. 12:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem 28! évesen szedtek le nagy méretű adenoma típusú polipot a vastagbelemről (sigmoid). Éppen időben mentem még, mert az adenomák hajlamosak idővel rosszindulatú elfajulásra. Táplálkozással, életmóddal ezeket sajnos nem lehet már eltüntetni. Ha néhány polip (1-2-3) van azt endoszkópos úton távolítják el, ha több akkor esélyes, hogy az érintett bélszakasz eltávolítása mellett döntenek ( csökkenti a kockázatot). Sajnos eleget tudok már a polipokról.. Ha volt másnak is a családodban, akkor felmerül a FAP is:

[link]

Ha érdekel még valami szívesen válaszolok. 32F

2013. jan. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! :)
2013. jan. 18. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!