Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas a tesóm vérnyomása?...

Magas a tesóm vérnyomása? Hogy kell ezt nézni?

Figyelt kérdés

Azt mondta neki a védőnő, hogy elég magas a vérnyomása, és, hogy mérjük rendszeresen 1 hétig, aztán vigyük el az adatokat.

Már rendesen zokogok. :C

A védőnőnél 149 volt neki. Itthon is. Ez nagyon sok?

Amikor először mértük, akkor 157 volt, másodszorra 149.

Szörnyen félek. Ugye nem lesz baja? 16 éves fiú.



2012. nov. 26. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:

De mi van a másik értékkel? Mind a kettőt kell írnotok, és nem árt, ha a pulzusszámot is feljegyzitek.

Egyébként magas értékek ezek, de fogyókúra, vagy sószegény táplálkozás, kevesebb stressz, és ha muszáj, akkor gyógyszerrel tökéletesen kordában lehet tartani.

2012. nov. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. A másikat még nem figyeltük.

Fogyókúrára nincs szüksége, nem túlsúlyos.

Stresszelni sem hiszem, hogy nagyon stresszel. Egész jó élete van, sok haver, jó suli, stb... Sós ételeket meg nem szereti. :C Már tiszta könny a gépem...:"D

2012. nov. 26. 21:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért kell többször mérni, hogy megszokja és ne izguljon előre.

Már egy kis stressz vagy félelem is megemeli ennyire, pláne ha amúgy is ilyen kis szorongós fajta vagy hamar felidegesíti magát kisebb dolgokon is.Ha otthon beállna 130 alá az lenne jó. Szörnyen ettől még nem kell félni, ha 170 körül lenne akkor már igen, de ő nem tart itt.

Ha esetleg a hasán van egy kis felesleg azt dolgozza le, menjen konditerembe. Egyébként is jót tenne a keringésének is a sport és neki is, oldja a stresszt.

Akár pár hétig is kell rendszeresen mérni, szerintem mérjétek a sajátotokat is otthon, hogy oldjátok a helyzetet.

Az első pár hétben ez a teendő. Ha még mindig magas akkor kell további kivizsgálás.

Ő egyébként egy vidám laza emberke? Ilyen tipus, vagy éppen csendesebb, esetleg mások elvárásának megfelelni akaró fiatal ember?

2012. nov. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem kell kétségbe esni!

Tinédzserként nekem is magas volt a vérnyomásom - ez olyan korban, a hormonváltozások hatására gyakran előfordul. Azért kell odafigyelni, hogy ne érjen el kóros értéket, vagy ne tartson nagyon sokáig a dolog.


A magas vérnyomás hosszú távon megterheli a szívet - értsd: évek alatt. Tinédzsereknél ez nem szokott olyan sokáig tartani. Mondom, engem is többször visszarendeltek mérésre, mindig magas volt.


Most már 27 éves vagyok, és inkább túl alacsony, mint hogy magas lenne. Nekem sem lett semmi bajom, és a tesódnak sem lesz!

Ha valami oka van a dolognak, rá kell jönni, ha viszont csak a korból adódó dolog, akkor valószínűleg elmúlik majd hamarosan magától.


Egyébként mérni két értéket szokás, és a kettő közötti különbség is fontos - azt javaslom, ennek nézzetek utána.


(Ja, és ha a tesód izgulós fajta, akkor az is közrejátszhat a dologban.)

2012. nov. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


# 3

Ő egyébként egy vidám laza emberke? Ilyen tipus, vagy éppen csendesebb, esetleg mások elvárásának megfelelni akaró fiatal ember?

-Szerintem laza, de nagyon értelmes, és tudja a világ gondjait. Meg mi romák között nőttünk fel, s ő is, én is sokszor alá voltunk téve bántásoknak. De már 2 éve jár a gimibe, rengetegen szeretik, jó suli, minden rendben, Tud röhögni, sokat kapcsolódik ki, szerintem laza. De az orvostól, meg a fogorvostól nagyon fél. :) Azt mondta, hogy már ettől az egész méréstől kicsit ideges lesz. És én is láttam rajta, hogy nagyon félt tőle, hogy mi lesz az eredmény.


# 4

Köszi, ez most sokat segített. Én is gondoltam valami ilyesmire, remélem nincs sokkal nagyobb gond. :')

2012. nov. 26. 21:29
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok: én is ilyen vagyok, meglátom a vérnyomásmérőt már megugrik a pulzusom. Pláne ezt a digitálist, ami ilyen lassan pittyegve megy le. Volt 24 órás monitorozásom is. Itt feltettek egy vérnyomásmérő mandzsettát a karomra és maga a készülék 15 percenként mért. Az első 3 eredmény ilyen 150 körüli értékeket mutatott a többi pedig jó volt.

Ezzel bizonyosodott az úgynevezett fehérköppeny szindroma, azaz ha az ember orvosnál van vagy ápolónőnél magasabb a vérnyomása, ha meg normál szituációban azaz otthon vagy suliban akkor pedig jó.

Hát hiába az agyunk nagy úr, egy pillanat alatt fel tudjuk spannolni magunkat.

2012. nov. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok.

Amúgy nekem is ez van, amit az előttem szóló ír. :)

Eleve, nekem fáj a vérnyomásmérés. De komolyan, összenyomja a karomat, utálom. És mivel utálom, és számítok a fájdalomra (jó, nem halálos fájdalom, inkább kellemetlen), ezért megugrik tőle azonnal a vérnyomásom. :D

2012. nov. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!