Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kávéfüggő vagyok, hogy szokjak...

Kávéfüggő vagyok, hogy szokjak le?

Figyelt kérdés

napi 12-15 adagot iszok meg, 20 éves vagyok

ha nem iszok, rosszul vagyok, szédülök, fáj a fejem, mit tegyek


2013. jan. 19. 20:14
 1/3 anonim válasza:
100%
Én időről időre kevesebbet ittam. Nekem a napi mennyiségem "csak" 6-7 jó nagy bögre volt, így először 4-et, aztán 2-őt ittam, végül teljesen elhagytam, mára csak koffeinmentes kávét iszom, mert az ízéről nem tudtam lemondani. Az első időszakban nehéz volt, mert nagyon hamar elálmosodtam, fáradt voltam, de idővel helyreállt minden. Kávé nélkül is simán elég pár óra alvás.
2013. jan. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is sok kávét ittam naponta, ami nagyon sok savat termelt és ezért szenvedtem.Úgy szoktam le róla,hogy higítottam vízzel. Fokoztam a víz mennyiséget, végül már kevesebb kávé volt a csészében.Így már nem éreztem hiányát.
2013. jan. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Gift ***** válasza:
Darált, lefőzött kávét iszol? AKkor azt mindenképp hígítsd vízzel és keverj bele kevés Ricoré-t az csökkentett koffeintartalmú de ennek van érezhetően valódi kávéíze. AZtán fokozatosan térj át rá. Abból is napi 4 adag megengedett, gondolj bele, ez olyan mint a drogfüggőség, elöször nehéz lesz, de lassan csökkeni fog a fejfájás, ezért lassan fokozatosan hagyd el, ne hirtelen.Ha nagyon nem működik, akkor mindenképp vérvételt javaslok. Mert kialakulhatott e mellé egy másik kiegyensúlyozatlan állapot, amit a vérkép kimutat.Sokszor a napi rituálét nehéz elengedni, nem is a kávét magát. Azt engedd el!
2013. jan. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!