Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sclerosis multiplexes beteg...

Sclerosis multiplexes beteg szedhet vitaminokat?

Figyelt kérdés

Az orvoshoz akihez járok nem mondta hogy nem szedhetek vitamint, de úgy tudom hogyha erős az immunrendszerem akkor a betegség erősödik, de ha legyengítem mesterségesen akkor a betegség sem támad, csak fertőzéseket hamar kapok el.

Mit csináljak?


2013. jan. 20. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A vitaminok nem árthatnak. A legfontosabbak "C", "B komplex" "E", "D".

Utóbbi kettő zsírban oldódik. Ritkábban szedhetsz "A" vitamint is /szintén zsírban oldódik/, de ebből fél évente csak 1-2 kúrát csinálj. Ezektől egészen biztos, hogy nem fog romlani az állapotod, inkább lassulni fog a betegséged.

2013. jan. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Normális mennyiségben lehet szedni, de a ma divatos "megavitaminok" nem ajánlottak.
2013. jan. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is ugyanebben vagyok, pontosan azokat a vitaminokat ajánlották, mint az első válaszoló. Ezek a vitaminok legfőképpen a myelin hüvelyt védik, erősítik, juj, valahogy így mondták, ez a lényege, vagyis azt a felületet védik, amit az immunrendszer támad. És nekem azt is mondták, hogy nincs többé védőoltás. De inkább erre akkor hagyatkozom, ha ezt az orvos személyesen mondja .
2013. márc. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Amiket leírtam, azokhoz adalék: [link]
2013. márc. 23. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ajánlott a rendszeres vitamin szedése, pl általános multivitaminok. Továbbá javítja a myelin képződést a ligetszépe olaj. Mindenek előtt táplálkozz egészségesen, vitamindúsan, kiegyensúlyozottan, kerülvén az immunreakciókat okozó táplálékokat (cukros üdítők, édességek stb)
2013. márc. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kedves előző, az általános multivitaminok szemetek. Bocs, de az orvosnak jobban hiszek.
2013. márc. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves "Előző"!

Szíve joga annak a szavában bízni, kihez fordul, ki segít. A kérdésre adott válaszom hiteles, bár lehet egyesek számára rosszul fogalmaztam, bízván betegségük súlyosságával járó ismereteik tágulásában. Tévedtem ezek szerint. Nem a hipermarketek polcain lévő "200 Ft-os" általános multivitamin készítményekre gondoltam elsősorban. Továbbá érdemes egy pillantást vetni a vitamin csomagolásra, hisz ugyan azok a gyártók gyártják a komplex "DEKA" vitaminokat, mint az általános, jobb minőségű vitaminkészítményeket. Ezek szerint, ahogy Ön, kedves előző fogalmaz, szemetek lennének? Multivitamin kisebb arányban tartalmazza ugyanazokat a vitaminokat, így elkerülhető a kúra-szerű, ideig-óráig tartó nagy mennyiségű zsírban oldódó vitaminbevitel, állandóan rendelkezésre állítja azt a szervezet számára.

Én fogalmaztam félreérthetően, elnézést kérek!

2013. márc. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Helyreigazítás: C VITAMINT NE SZEDJEN Az SM-es beteg!!!!!!! Ezt az orvosom mondta, nem én találtam ki. A D vitamint lehet naponta, E vitamint kb 2naponta.
2013. máj. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem a vitaminokon lehet a hangsúly, de a kérdésedre igenlő választ adhatok én is. Inkább a fehérjék azok, amikből kellően sokfélét pótolj a szervezetedben, hogy ha valahol valamilyet pótolni kellene, akkor legyen miből.
2013. nov. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak úgy mellékesen megjegyzem, hogy nekem az orvosom a Supradyn Multivitamint javasolta, a Chinotal mellé. Igaz, felírt még mellé cavintont is, meg egy Allithera nevű gyógynövénykivonatot is, de utóbbiakkal egyéb bajaim voltak, így csak a supradynt szedem. Igaz, azóta már évek óta Interferon-B-vel szúrom magam, de lekopogom, megvagyok. A fertőzéseket sem kapom el gyakrabban, mint bármely másik normális ember, Igaz, védőoltásokat sem kaphatok. Ezt az orvosom mondta, és mivel őt tartom a legnagyobb koponyának SM terén, bízom is benne.
2014. febr. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!