Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti szoktatok mosakodni szappan...

Ti szoktatok mosakodni szappannal is vagy csak vizzel? Én csak vízzel miért néznek rám Furán ha bevallom?

Figyelt kérdés
2013. jan. 20. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én szappannal nem, azt csak kézmosásra használom. Tusfürdővel szoktam. Szerintem a víz is jó önmagában, de a bőrre kiült zsírokat a víz nem távolítja el jól szerintem.
2013. jan. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%
Mert furák kérdezhetted volna azt is miért szarik a vöcsök , mert teli a pucája
2013. jan. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

hááát azért vannak olyan helyei a testednek, ahol eléggé bepállhat az izzadság, ha nem mosod szappannal, tusfürdővel... pl. nemi szervek, hónalj, lábujjak, meg úgy általában a hajlatok.

amúgy ha nem végzel olyan munkát, amiben nagyon összekoszolódsz, vagy megizzadsz, akkor szerintem a fentieken kívül a többit felesleges szappannal mosni, legalábbis nekem szárítja a bőrömet veszettül, pláne így télen. viszont így se vagyok büdös. de a hajlatokat mindenképpen megmosom tusfürdővel, jó alaposan.

2013. jan. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Az élőlények közül egyedül az ember használ a mosakodáshoz szappant. Viszont az állatok többen vannak. Hogy kinek van igaza, nem tudom.
2013. jan. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
nem véletlen kezdték el használni az emberek a tusfürdőket, szappant. a nemiszerveket tényleg meg kell tisztogatni, nehogy valami bajságod legyen. de ha máshol csak vízzel tisztálkodsz, és nem vagy büdös, szerintem egyáltalán nem baj.
2013. jan. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

Általában én is csak vizet használok, de gyakorlatilag mindig mosok hajat samponnal, mert a hosszú hajon meglátszik a zsír, nekem pedig eléggé zsírosodik.

De amíg rövid hajam volt, addig hetente kb. egyszer használtam fürdésnél szappant vagy tusfürdőt.

De ezzel nem gondolnám, hogy bármiféle baj lenne, hiszen nagyon sokáig nem volt az ember birtokában tisztálkodószer.


Hasonló dolog a fülzsír tisztítása is. Ha itthon vagyok huzamosabb ideig, akkor azt sem viszem túlzásba, mert az is egy védelmi rendszer, nem véletlenül van ott. :)

2013. jan. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Csak az arcmosást érted mosakodás alatt, vagy a fürdést? Ha csak az arcod mosod sima vízzel, azzal semmi gond.
2013. jan. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!