Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » R betű kimondása?

R betű kimondása?

Figyelt kérdés
Milyen SZERVI okok miatt nem lehet kimondani?én se tudom kimondani 14 éves vagyok,kiskoromban jártam logopédushoz,de semmit nem segített.
2013. jan. 21. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Sokan vannak, akik logopédus segítségével sem tanulják meg. Nem hiszem, hogy szervi oka lenne.
2013. jan. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sokáig én sem tudtam, pedig logopédushoz rendszeresen vittek. Aztán egyszer valahol kimondtam, és szóltak, hogy az az R. Én meg meglepődtem, mert azt eddig is ki tudtam mondani, csak nem tudtam, hogy az az. :))
2013. jan. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én sem tudtam sokáig kimondani :)

Mindenhol gyakoroltam, és mai napig emlékszem, hogy wc-n ülve sikerült először! :D

Szóval gyakorlás, úgy, ahogy a logopédus tanította. Nekem, ha jól emlékszem annyit mondott, hogy tegyem a nyelvem hegyét a szájpadlásra és fújjam ki a levegőt. Ha eléggé elfárad a nyelved, egyszer csak sikerül :)

2013. jan. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A rövid nyelvfék lehet a szervi ok. Fel kell vágni, akkor már lehet pergetni.
2013. jan. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!