Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miből áll egy Heresérv műtét?

Glekfan kérdése:

Miből áll egy Heresérv műtét?

Figyelt kérdés
Miből áll egy jó indulatú Heresérv műtét?Elaltatnak majd?Vagy hogy lesz?Segítsetek nagyon félek!

2013. jan. 24. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Kérhetsz altatást. Én ajánlom egyébként. Ha kérsz ez lesz a műtét mente: betolnak a műtőbe, maszk fel, alszol, ágyadban ébredsz és kész. Nem kell ébren végighallgatni mindent... higgy nekem.
2013. jan. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azért nem teljesen igy van ahogy az 1 es leirta .

A here-sérv műtétnek legalább 2 változata van amit csak én is merek . A katéteres,és zacsi megnyitása és úgy a heréhez való hozzáférés .egyik esetben sem volt altatás csak helyi érzéstelenités .A katéteresnél a comb vénájában vezetik a katétert az elzáráshoz,és szüntetik meg . A másik eset a zacsi érzéstelenitése után,jön ahere

érzéstelenitése,ez ugyan csak egy kis szuri,de nem éppen kellemes.A többi kellemetlenséget már otthon viseli el

a beteg ,mert küldik is haza .Ha altatni akarnak valakit,

ahhoz még egyéb vizsgálatokra is szükség van,legfőképp egy altató orvosra is .Ezekből nagy hiány van a kórházkban .Persze kérni lehet mindent .

2013. jan. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem te kevered a herevisszér-tágulattal. A heresérvénél vagy nyitott műtét, vagy laparaszkópiás megoldás jöhet szóba, a vénán a belekhez nem férnek hozzá.

Tulajdonképpen egy lágyéksérv, ami leterjed a herezacskóba is.

2013. jan. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok és mint hererák túlélő elhiszed, hogy van némi tapasztalatom a hereműtéteket illetően? Kérjen altatást az a legjobb, mert mikor én nem kértem olyan ideges voltam, hogy 200 lett a vérnyomásom az adrenalin miatt és ezért nem hatottak olyan jól a szerek amiket kaptam, és ez miatt gondok voltak... Úgyhogy, ha neked nem volt legalább 1 hereműtéted ne oktass légyszi ki senkit. Nem érdekel senkit, hogy te hányféle technikát "ismersz" elviekben. Az a lényeg, hogy a legkönnyebben átvészelje a beteg az operációt, főleg ha szorongó, ideges típus mint én is például. Alszik, megcsinálják, mire felébred kész. Nem kell ezt hallgatni a műtét közben, hogy: gyorsan egy érfogót!! siess már, fogd le rendesen... ésatöbbi.
2013. jan. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Valóban igazatok van kevertem a kettőt,és én a here-viszér

mütétről irtam .

2013. jan. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyszer már kevertem itt a dolgot,akkor mosta here-sérvről.

Az elnevezés megtévesztő ,mert semmi köze a herékhez.

Csak mivel nagyon közelségbe kerül hozzá,igy terjedt el a köztudatban.Végűl is neve pontosan lágyék sérv.

Én is átestem ilyen műtéten,tehát van róla tapasztalatom .

Ez mindig altatásban történik .2 féle eljárással lehet ezt

csinálni.A hagyományos has fel metszés,és a laptoroszkópos

eljárás .Az első esetben a gyógyulás kicsit fájdalmas és

3-4 hetet is igénybe vesz,addig az útóbbinál csak 3x 1.5

cm vágás van köldök magasságában. Ennyi a külső látható

az egészből .5.nap küldik is haza a pácienst már.

Széndioxiddal fel fúvatják a hasat,ebből jut aztán lejjebb is , :-))Az egyik vágáson megy be a kamera,a másikon,a szerszámok amikkel dolgoznak belül,a harmadikon

meg a háló ,amit kifeszitenek ,és varrják a hasfalhoz,illetve a szétszakadt részéhez.Kb 2 órás mütétre lehet számitani .Az újbóli kialakulására csak 1-2

%az esély .

2013. jan. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Félek!
2013. jan. 24. 21:42
 8/9 anonim válasza:
miujsag?Nekem holnap lesz!
2013. ápr. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

# 6/8 Időpont 2013-01-24 19:38

Hát nem tudom neked hogy meg mit csináltak, de nekem múlthéten volt heresérv műtétem.Eleve a herezacskóba volt a sérv(gondolom a bél egy része,ebben nem vagyok otthon).Lényeg ami a beteget érdekelheti az az hogy: nekem felajánlották a gerinci érzéstelenítést illetve az altatást.Nem zárkóztam el egyiktől sem,így az orvoson múlt hogy melyiket csinálják.ő az érzéstelenítést választotta így így került sor a műtétre. Reggel fél 8 ra bementem,betegfelvételen utoljára megvizsgálta, megkaptam a papírjaimat aztán elfoglalhattam a szobám :).

Fél 9 előtt jött egy műtősfiú aki feltolt a műtő elé, itt kb 5 percet vártam majd be is toltak a műtőbe.Ahol még alá kellet írnom hogy elfogadom az érzéstelenítést, ez után beadtak az szurit a hátamba.Lefektettek, 20 percet feküdtem ekkora már nem éreztem a lábaimat, nővérkék csipkedtek, nevettünk szóval jó hangulatom volt.Aztán kilenckor megérkezett a doki és elkezdték.Kicsit furcsa volt hallgatni ahogy vágják a dolgokat ott lent, de szerencsére bírom az ilyeneket, jó tanács hogy csak pozitív és vidám dolgokra koncentrálj, nehéz de sokat segít.

Nálam valami probléma lehetett mert még a műtét vége előtt elkezdett fájni gyengén, ezt jeleztem nekik.Beadtak valamit amitől elaludtam és mire felkeltem már kész volt.


Ez után jön az egyetlen dolog amiért nem ajánlom hogy az érzéstelenítést válasszátok az az hogy utána 1 napig nem nagyon lehet mozogni mert ha mozogsz akkor másnap komoly fejfájás léphet fel.Életem legrosszabb napja volt, 4 öregemberrel egy szobában.Sebem fájt, kértem fájdalomcsillapítót ami kb 2 órára használt aztán kezdődött előröl.Olyan este 11 körül már a hátam is fájt a attól hogy nem foroghattam,így egyáltalán nem tudtam aludni.Kértem fájdalom csillapítót meg altatót.Hoztak egy fél altatót,semmit nem használt mivel a fájdalomtól nem tudtam elaludni, de szerencsére vittem magammal 1 doboz algopirint(nem tudom hogy kell pontosan írni) és sutyiba bevettem egyet.Ettől elmúlt a fájdalmam aludtam 2 órát felkeltem,mert jött a fájdalom és virrasztottam 4 ig míg felkapcsolták a lámpát a folyosón. Aztán reggel segítettek felülni, elmentem egyedül wc-re stb. Jött a vizit,minden rendben. 10 óra körül megkaptam a zárót és hazavittek.Jó tanács, 50 méternél az első napon nem nagyon tudsz többet mozogni egyhuzamban,csak komoly fájdalmak árán, szóval érdemes kocsival vagy taxival hazavitetni magad.



1 hét eltelt,ma szedték ki a varratot,kb már 90%-osan mozgok.

2014. júl. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!