Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen hatással van a rivotril?

Milyen hatással van a rivotril?

Figyelt kérdés
2008. jún. 3. 00:29
 31/92 anonim válasza:
85%
tegnap vettem be először rivotrilt(2mg) 3db-ot és kb kiesett minden. Lefeküdtem hajnali 2 kor és most kelltem fel egy órája :S:S szóval én azt mondom nem nagyon éri még mert kimaradtam egy-két élményből, és a legkomolyabb hogy még most se vok képbe :D:D :S:S
2010. okt. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/92 anonim ***** válasza:
100%

:)


na. és Milyen érzés volt?.. illetve most..?

2010. okt. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/92 anonim válasza:
71%
hát iszonyat tompaság... a járásom akkor mintha beszívtam volna a látásom olyan mintha berúgtam volna.... kicsit ingerültebb vagyok a járásom mint egy medvéé :D a szervezetem kívánja, de tudom hogy nem szabad! ezért mondom azt hogy embere válogatja... vki még ezek után is bevenne... nem szabad:S és ha nagyon ki akarod próbálni ( amit nem nagyon ajánlok) akkor tényleg, DE TÉNYLEG igaz baráti társaságban, akikben megbízol, vigyáznak rád, és ha gáz van akkor hazavisznek. Én így próbáltam ki egy volt narkóssal meg még két emberrel.. állítólag rendőrök is állítottak meg minket csak én nem szálltam ki a kocsiból...:S :D:D nah mind1 nem merülök bele.. "jó" élmény volt, de többet nem akarom... tanulni nem is tudom hogy fogok :S
2010. okt. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/92 anonim válasza:
77%
jah és nem vagyok beteg.... csak próbaként vettem be, hogy tudjam milyen... megtudtam.. ennyi elég volt belőle!
2010. okt. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/92 anonim ***** válasza:

:)


helyes :D

pont én akarom így is xĐ


és nekem is jó a baráti társaságom.. szóval.. meg lehet bennük bízni tényleg !

Amikor ,,csak" be voltam rúgva nem egyszer akkor is segítettek...

2010. okt. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/92 anonim válasza:
88%

Szia én rendszeresen szedek nyugtatót így gondoltam leírom a véleményem.. szeretnék leszokni csak sajnos nem megy.. igazából mivel teljesen rá vagyok kattanva már mind 1 hogy mi az csak bogyó legyen... egyáltalán nem ajánlom, nagyon könnyű rászokni és nagyon nehéz leszokni róla barátaim is próbálnak segíteni eddig sikertelenül, iskolába (ha egyáltalán még bemegyek) csak fekszek utolsó padban és zenét hallgatok minden tárgyból legalább van 7-8 egyesem mert semmire nem reagálok... ráadásul végzős vagyok és érettségim is totál elbarmolom ezzel... sőt a rosszabbik fele az hogyha nem jutok hozzá akkor elvan borulva az agyam és minden rossz ami létezik képes vagyok olyanokat is megbántani akiket amúgy egyáltalán nem és néha ordítok belül hogy ezt nem akarom kimondani/leírni és mégis megteszem. Emellett semmi sem érdekel de olyan szinten nem hogy volt olyan hogy 5 napig szó szerint semmit nem ettem. Csupán mert nemvolt hozzá kedvem és kezd felállni az az állapot hogy akkor vagyok normális ha bennem van egy átlagon felüli adag nyugtató... lenne még mit mesélnem közte a 180fokos hangulat váltakozásokkal(akár 10 másodperc alatt) és a hirtelen ok nélküli 5-10 perces rosszul létekkel ez csak legyen egy elrettentő példa... bár tudom mások hibájából nem lehet tanulni meg úgy vagy vele hogy te tuti nem jutsz el erre a szintre mert te erősebb vagy és képes vagy letenni de azért próbálj meg ebből tanulni és nekem is nagyon nagyon jó (azaz szörnyű) okom volt elkezdeni de ha újra ott állnék az első szem előtt inkább kidobnám a fenébe az első ablakon az egészet... Ha mégis szükséged van nyugtatóra inkább javaslok természetes növényekből készült nyugtatókat pl "HOVA" vagy "Valeriana" esetleg természetgyógyászi boltokban vannak ilyen tabik (de nagyon büdösek :D )

(amúgy rivotril-t pánikbetegségekre is használják és Depressziós állapotban nagyon megvan kötve a használata. Internetes info oldalakon a "nem ajánlott" kategóriában van depressziósok, alkoholisták, drogfüggők és terhes/szoptató nők számára.)

2010. nov. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/92 Nancy Botwin válasza:
86%

Sziasztok!


Én két és fél éve szedem a Rivit (2mg-osat) sokan mondják, hogy drog, ugyanúgy, mint a Xanaxról. Volt egy rövid periódus, amikor leszoktam róla, iszonyatos kínokat éltem meg, előfordult, hogy elájultam, állandóan rázott a hideg vagy kivert a víz, dühkitöréseim voltak stb. (Ezek nagyon szélsőséges és ritka mellékhatások.)


Nekem viszont többféle személyiségzavarom is van, a Rivi mellett más gyógyszereket is szedek, mert MÉG szükséges.


Én azt ajánlom, hogy csak az szedje, akinek valóban szükséges, nagyon könnyen rá lehet szokni, valóban függőséget okoz, de segíteni is tud, nem feltétlenül kell egész életén át szednie az embernek ezt a gyógyszert, orvosi felügyelet mellett, fokozatosan csökkentve elhagyható. (Én magamtól hagytam el, azért voltak ennyire durva elvonási tüneteim.)


Ettől függetlenül manapság mindenkinek felírják a Rivotrilt, pedig ez nem valami vitamin, amit csak úgy be lehet kapkodni, bár sokan (néha én is) csak dobálják magukba vagy alkoholt is fogyasztanak rá. (Én egyáltalán nem fogyasztok alkoholt.)


Ha valakinek felírják a Rivotrilt, mindenképpen gondolja át, valóban szüksége van-e rá, kérdezzen rá részletesen, miért is kapja ezt a gyógyszert, (bár tudom a magyar egészségügy...de akkor is, rá kell kérdezni!) és ha valakinél valóban elkerülhetetlen a gyógyszer szedése, azt minimum pszichoterápiás kezeléssel kell kiegészíteni, mert különben nem jut egyről a kettőre az ember, nem lábal ki a mentális betegségéből úgy, mint egy influenzából. (Egyéni vagy csoportos terápia a legtöbb esetben szükséges.)


Üdv!

2010. nov. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/92 anonim ***** válasza:
59%
drog
2011. márc. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/92 anonim válasza:
22%

5 éve szedek rivotrilt, seroquellel kombinálva.

Egész életemben rossz alvó voltam. Sok féle altatót, nyugtatót, drogot kipróbáltam már. Szerintem jó gyógyszerek, nélkülük nem tudnám élni az életemet. Súlyos depresszióm volt (van), meg szerintem még más egyebek is... Alkohol, drog , kapcsolatfüggés, stb. És most már gyógyszerfüggő is vagyok. De nem bánom. Ez valahogy segít elviselnem a testi és lelki fájdalmakat. Próbáltam csökkentve leállni róluk. (Napi adagom: 2; 2; 4mg ricsi és 300mg szercsi este.) Le tudok menni napi 2mg ricsire és 150mg seroquelre. Ez tart egy hétig, aztán borul a bili. Rám tör az émelygés, hányinger, idegesség, jegesverejték, hasmenés, álmatlanság és ekkor vissza az elejére. Sőt, ilyenkor ricsiből beveszek akár 40mg-ot és 1200-at még mellé a seroquelből. Na az leüt a lábamról olyankor. Másik problémám még, hogy nagyon elhíztam tőlük és el is lustultam. Nem tudok megszabadulni a 30kiló feleslegemtől. Meg nem igazán tervezgetek semmit a jövőmre vonatkozóan, pedig nem vagyok még annyira öreg... És még annyit. Egyszer komolyabban kísérleteztem az öngyilkossággal. Bevettem 100x2mg ricsit, plusz ittam hozzá 10 sört, meg pár deci konyakot. 4 napig aludtam, csak a WC-re jártam ki, mikor fel-fel ébredtem. És nem haltam meg, pedig még az ereimet is megvagdostam egy kicsit, biztos ami biztos... Talán van még dolgom ezen a világon?! Szeretném, ha álmomban érne egyszer a halál. Az klassz volna...

2011. ápr. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/92 anonim ***** válasza:
65%
:( szegénykém... sajnállak !! Tényleg!! :((
2011. ápr. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!