Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elmúlhat az epilepsziám?...

Elmúlhat az epilepsziám? Mindenki hiteget vele de szerintem csak vaker és egész életembe szenvedhetek vele 20 évesen . F Kis történetem

Figyelt kérdés

A történt egy Iskolában történik testnevelés órán 2012 októberében megdobtak labdával viszonylag erősen a fejemen . A szemüvegem lerepült az ütéstől. majd roham jelentkezett kézremegés nyelv harapás 2-3 perc eszméletvesztés . bekerültem a kórházba EEG nem állapított meg semmit sem az MR . 2*25 mg lamolepet kaptam amit 2 hetenként emeltek 25-el egészen 100-ig roham nem jelentkezett . 2* 3* kb kihagytam a gyógyszert de semmi bajom nem lett sőt havonta megittam 4 korsó sört meg 1-2 kubica pálinkát is .

- 2013.01.14-én kihagytam a gyógyszert kb 3 napig ami 600 mg kieséssel járt. este rohamom lett bevittek a mentők haza hoztak ismét rohamomlett ismét bevittek és akkor már ott is hagytak majd 3* is roham kapott el .10 óra alatt 3* kapott el.EEG-n most jelzett egy kevés epilepszia tünetet ami az első bekerülésemnél nem jelzett csak most . 10 napot voltam kórházba haza engedtek és most 2*150mg lamotep és 2*200mg Tegretol CRt kell szednem . Felmerült bennem hogy mivel 2*25-nél sem jelentkezett 2 hétig semmi roham akkor most nem-e lehet hogy a nagy szintű emelkedéstől lett a szervezetem függő. Nem vagyok orvos nem értek hozzá csak kíváncsi vagyok .



2013. jan. 25. 12:48
 1/2 anonim válasza:

Én 8 éve vagyok epilepsziás, gyógyszerrel mondjuk ritkán, de azért vannak visszatérő rohamaim. Mindenkinél más. Valakinél tejesen elmúlik, valakinél néha "visszaköszön".

Ha rendesen fel van építve a gyógyszered és közben betartod az utasításokat ( pl: Epilepsziásoknak TILOS alkoholt inni!)akkor egy idő múlva meglátod,hogy hogy reagál a szervezted.

2013. jan. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Persze, hogy függő leszel, de mivel kb. 5 tünetmentes év után lehet leállni, az még odébb van. Ez a kulcsszó: leállni. Ha Lamolepet szedsz, tudnod kellene, hogy a tájékoztatójában benne van, hogy ne hagyd abba hirtelen a szedést,mert rohamot okozhat (én is azt szedem)! A terhesség miatt jártam így, persze ez más tészta, mint az, hogy akármilyen más okból önkényesen kihagyod. Nagyon vigyázz ezzel, mert az epilepszia komoly betegség. Én simán megiszom egy-egy doboz sört alkalomadtán, ritkán, nincs tőle semmi bajom, igaz, hogy mindösszesen 175 mg-ot szedek, arról nem tudok nyilatkozni, hogy magasabb dózisoknál ez hogyan alakulna, valószínűleg nem lenne szerencsés.
2013. márc. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!