Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kómás beteg. Mennyi idő? Mi...

Kómás beteg. Mennyi idő? Mi lesz ha nem ébred fel?

Figyelt kérdés

Édesapám 61 éves. Volt már agyvérzése 6 éve És nyaki ütőér műtétje.

2 hete mind a 2 en betegek lettünk.. sima megfázásnak indult. De ő nagyon rosszul lett. Elvittük az ügyeletre mire azt a választ kaptuk, hogy a tüdeje tiszta és kapott rá augmentint. Másnap kijött hozzá a háziorvosunk is : azt a választ kaptuk ,hogy szedjen tovább a gyógyszert, de amúgy hall egy kis zöreje semmi komoly. Tegnap reggelre rosszul lett sápadt volt a szája lefelé állt és a bal bokája dagadt. Felvittük a sürgősségi kórházba. Ahol már alig lélegzett. Mellkas és fej ct után a következő eredményeket kaptuk. Agyvérzés, többszörös agylágyulás, tüdő embólia és a szíve krónikusan legyengülve.+tüdőgyulladás. Estére bekövetkezett a szívleállás. Szerencsére az újraélesztés sikeres volt. Azóta az intenzíven van lélegeztető gépen és eszméletlen állapotban.

Beszéltem hozzá.. szorítja, a kezem a lábát felhúzza és mindig a katéterért nyúl. jár keze lába ..szólításra gyorsul még a pulzusa is és többször tett már olyat mintha felkelni akarna. a doki 20 % esélyt adott. 48 óra alatt tudatánál kéne lennie!

Valakinek esetleg van tapasztalata vagy bármi ami segítene?



2013. jan. 28. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:

nos, kómában nincsen, az más.

ne haragudj, hogy ezt írom, de ahogy leírtad ami az agyával történt...sosem lenne a régi, ha fel is kelne, valószínű sem beszélni se járni, se enni, se semmit nem tudna. csak vegetálna szegény. nem biztos, hogy a felébredés a legjobb,ami vele és veletek történhet.


egyébként nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagytok, biztos nagyon nehéz, és kitartást kívánok a továbbiakban, akárhogy is lesz.

2013. jan. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Nem kapaszkodok egy szalmaszálba. De tudom, hogy erős. Anno hivatásos sofőr volt. És annyira felépült járt és mindent megcsinált. A jogosítványát is visszakapta. Szép lassan az agya is helyrejött. Mielőtt a szíve megállt akkor is tiszta volt a tudata beszélt hozzánk. Az orvos mondta, hogy súlyos az állapota, de a szíve a leg aggasztóbb.

Most mi a Fa… csináljak.. Nem vagyok orvos nem értek ehhez.

Dühös vagyok és tehetetlen .És nem értem ,hogy miért nem nyitja ki a szemét.

2013. jan. 28. 22:23
 3/4 A kérdező kommentje:

FELÉBREDT MAGÁHOZ TÉRT!!

Olyan érzés mintha nyertem volna a lottón.. Jobban nem is örülnék semminek.

Azt hittem sokkot kapok. Sétálok az ágyhoz megfogtam a kezét és kész voltam… Kinyitotta a szemét.

Lélegeztető gépen van, még de holnap már azt is leveszik. Remélem sikeres lesz.

Van isten. Ez áhhh nagyon kész vagyok… Agyvérzés, tüdőembólia és a szíve is épphogy csak vert, újjáélesztették!!!

Azt mondta a doki ,hogy 20% esélye van .És 48 óra ,hogy felébredjen …Ők se hitték és tessék.

Nehéz és hosszú út elé néz, de a legnagyobb lépést megtette.

Tegnap mondtam apunak, hogy ki kell nyitnod a szemed holnapra és tessék. Boldog vagyok és remélem, tudom, hogy egyenesen a gyógyulás felé megy. Csak hinni kell!!

2013. jan. 29. 18:18
 4/4 anonim válasza:
Azóta hogy van apukád? Jobban van?
2013. febr. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!