Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A térdem már pár éve kattog...

A térdem már pár éve kattog ha nagyobb terhelés éri?

Figyelt kérdés
Én szerintem azért mert gyengék az inak.Elkezdtem olvasni a Fegyencedzés című könyvet és a guggolás részig eljutottam.Elkezdtem a legelső szintet (hogy megerősítsem fokozatosan) ami gyertya állásban van és nincs rajta terhelés és még ekkor is kattog.Szerintetek megerősödik majd ha ezen a szinten maradok egy hónapot?

2013. jan. 28. 20:42
 1/7 A kérdező kommentje:
16/f vékony alkatú
2013. jan. 28. 20:48
 2/7 anonim válasza:

Nekem csak akkor pattog a térdem ha guggolok. Én elkezdtem rá szedni ilyen porcerősítő izét... próbáld meg biztos hogy segít

17/f

2013. jan. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

én fiú vagyok, az elejétől kezdtem az egész fegyencedzést, szépen lassan ahogy leírja a könyvben, most a 6. szinten vagyok, de mégis kattog, ropog a térdem, de csak a bal, utána olvastam a neten, és ott találtam olyat, hogy a ropogást az is kiválthatja, hogy a térd körül levő folyadékban gázok is előfordulhatnak, amik ha nagy nyomás éri őket, akkor valahogy "kiszöknek" a folyadékból, és azt hallod ropogásnak, ez a fajta ropogás nem okoz bajt,

de ha ropog a térded és közben fáj is akkor nagy baj lehet, fordulj inkább szakorvoshoz...nekem nem fáj úgyhogy csinálom tovább a gyakorlatokat, ja és valaki szerint ha jobban melegítesz be akkor nem fog ropogni, de én ezt kipróbáltam, nekem nem vált be

2013. jan. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Még mielőtt tönkre tennéd a térdedet. Ezt a Videót hallgasd meg.

[link]

2013. febr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha meghallgattad a videót, gondolom rájöttél, hogy a kattogó térd mögött több probléma húzódhat. Ezért el kellene menned kivizsgáltatni magadat, és nem erőltetni különböző edzésekkel, mert lehet, hogy több kárt teszel magadban. Jó a porcerősítő, de nem a tüneteket kell elfedni, hanem az okot kell megtalálni. Reumatológus bizonyára elküld különböző vizsgálatokra. Addig is nem árt azért porcerősítőt szedned. Lehet, hogy csak túl gyorsan nőttél, és a porcok gyengék maradtak. Sok zselés étel, mint kocsonya, vagy aszpikos ételt egyél addig is.
2013. febr. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hát nem tudom most ez mennyiben változtatja a helyzetet de apukámnak porckopásos a térde (ebből én arra következtetek hogy a porcerősítő sokat segítene)
2013. febr. 8. 16:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Meg elmennél orvoshoz, mert akkor hajlam benned is ott van
2013. febr. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!