Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » üdv! 15 éves vagyok és allergi...

üdv! 15 éves vagyok és allergiás vagyok a házi porra egy staloral nevű gyógyszert kell szednem. Ez elfogja múlasztani az allergiát? Vagy tudtok másról is aminek hasznát vehetem?

Figyelt kérdés
2013. febr. 1. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Sűrű takarítás, padlószőnyeg megszüntetése, plüssök kiiktatása, párologtató a szobába
2013. febr. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is allergiás vagyok. Volt, hogy szedtem gyógyszert, de a tünetek visszatértek, úgyhogy abbahagytam.

Azóta heti 2szer takarítok, portörlés, porszívózás, felmosás. A legjobb a vizes porszívó hepa filterrel.

Az ágyneműt minden nap kiteregetem a levegőre, a hidegben és a magas UV sugárzásban is elpusztulnak a poratkák állítólag.

Sűrűn szellőztetek. Az Omega 6 vitamin is jó allergiára.

Szőnyeg nincs itthon, az nagyon nem jó egy porallergiásnak.

2013. febr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálam most diagnosztizálták. Én lordestint szedek és nasonexet (spray) használok. Sajnos nagyon erősek a tüneteim, a gyógyszer szedése előtt már szinte egyáltalán nem tudtam elaludni, annyira nem kaptam levegőt.


Most már egész jól elmúltak a tünetek, de ha nagyon poros helyre megyek, még gyógyszer mellett is előjön.


Azt mondta a doki néha meg fogjuk próbálni elhagyni, addig is szőnyegeket ki a lakásból, szerintem az ágy is ki lesz majd cserélve. Lefújtam az ágyat poratka irtó szerrel, de semmit nem használ, kb. csak rosszabb lett, úgyhogy azt nem ajánlom.


Még nem tudom, hogy az előzőeket hogy fogjuk anyagilag kivitelezni...talán nyárra.

2013. febr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hali! Ez a poratka nagyon érdekes kérdés. A reklámban látni hogy mindenhol ottvan a kis állatka, de úú ez az írtó hogy eltűnteti...


Mikroszkóppal megnéztük a "friss", majd több hónapos port is, porcicákat, söpredékeket, de nem találtunk itthon egyetlen atkát sem.

2013. febr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!