Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az ÁNTSZ-ben mitől "tiszti"...

Kamella kérdése:

Az ÁNTSZ-ben mitől "tiszti" az orvos? Tisztasági, vagy tisztség, vagy, netán katonai eredetű?

Figyelt kérdés
2009. szept. 3. 23:54
 1/6 anonim ***** válasza:

azért tiszti, mert a tisztiorvosi szolgálatnál van. :)

tiszti esküt tesznek, mint közhivatalnokok, de én úgy tudom hogy katonai eredetű. csak az már nagyon régen volt.

2009. szept. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi! :-)

De így még mindég bizonytalan vagyok benne, hiszen a kérdéssel próbáltál válaszolni: "Azért tiszti, mert tisztiorvosi" ill., Te is "csak" úgy tudod, hogy katonai eredetű.

Abból pedig, hogy mint közhivatalnokok tesznek esküt, , inkább arra lehetne következtetni, hogy a "tisztség"-ből eredeztethető.

Egyszerűbb és egyértelműbb volt a "KÖJÁL" (Közegészségügyi-Járványügyi Állomásnál), fölösleges volt megváltoztatni.

2009. szept. 4. 07:35
 3/6 A kérdező kommentje:
Bocs, az ~Állomásnál-ból levonandó a "-nál"!
2009. szept. 4. 07:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, valóban azért kapja a "tiszti" jelzőt, mert orvos, de közhivatali szerepet tölt be. Még régről maradt meg. De ha nagyon érdekel, megkérdezem délután anyukámat, ő dolgozott az ÁNTSZ-nél.
2009. szept. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

E! Kard van az oldalán:

[link]

2009. szept. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na, utánakérdeztem: azért "tiszti", mert hatóságnak számít az ilyen orvos.
2009. szept. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!