Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pánikbetegségre mi a legjobb...

Pánikbetegségre mi a legjobb természetes gyógyszer? 19/L

Figyelt kérdés

Már tizenéves koromtól kezdve pánikolok, először csak kis adagokban érkezett, de évről évre egyre rosszabb, sokáig nem is neveztem pánik-nak pont ezért hogy erre SE pánikoljak rá, de már nem tudom 'visszafogni'. Egyre nehezebben buszozok, megyek ki az utcára, és már otthon is ami eddig a biztonságot jelentette pánikolok. Ilyenekben nyilvánul meg, hogy nem fürödhetek, mert többször rosszul lettem a vízbe, és még jobban bepánikoltam hogy sötétül minden és belecsúszok a vízbe.. Tudom hogy így hülyeségnek hangzik, de aki benne van tudja miről beszélek.

Most szedek egy gyógyszert, Valerian-t és Gentian-t tartalmaz, remélem beválik.



2013. febr. 5. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Ha a Valerianara gondolsz, az stresszes élethelyzetben jó, de nem betegségre. Ha tényleg pánikbeteg vagy, és úgy tűnik, akkor körzeti, pszichiátriai rendelés, és valszeg Xanax.
2013. febr. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Egyáltalán nem hülyeség, sajnos borzalmas egy betegség, nehéz is gyógyítani! Próbáld meg az autogén tréninget (szakértő segítségével). Vagy esténként az orbáncfűteát (sokáig nem ihatod, és fényérzékeny is lehetsz). Hosszútávon pedig a citromfűtea is segít, abból lehet naponta többször is innod.
2013. febr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam már többféle teát, de egyik sem használt. Komolyan, HINNI is akartam benne hogy segíteni fog, próbálok pozitívan gondolkodni, ezért nem is szóltam soha a családnak mi a gond, de egyre nehezebb. Néha attól félek hogy bepánikolok nincs ott senki a közelben és elcsúszok mikor tusolok, vagy a szabadban történik valami. Nem akarok hisztizni, évekig küzdöttem magammal hogy ez nem az, velem nem történhet ilyesmi, de egyre erősebbek ezek a 'rohamok' homályosan látok, zúg a fülem, remegek, néha úgy érzem mintha nem is tudnék magamról, nem is én lennék!
2013. febr. 5. 13:46
 4/10 anonim ***** válasza:
ismertem valakit,egyedül nem ment neki a megoldás így szakemberhez fordult,nem gond az,az a legjobb megoldás
2013. febr. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Lehet nem is pánikbetegség, hanem különféle fóbiák gyötörnek. De borzalmas lehet akkor is. Szerintem is háziorvos, aki továbbküld szakemberhez. Menj el mielőbb!
2013. febr. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Pszichológus!

Szedtem antidepresszánst, gyógynövényt minden félét, tüneti megoldás volt, a pszichoterápia segítségével gyógyultam meg.

2013. febr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Google > pszichofitnesz

Jóga, napi kemémy edzés ( kerékpár, futás,...), társaságba járás, stb.

2013. febr. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6/7-nek van igaza, én is pszichológushoz járok, kb. 1 hónapja. Mintha már most se lenne annyira aktív a pánik tünetem, mint eddig. Nagyon bizok a felépülésben.


Kellemes napokat és hosszú éjszakákat kívánok neked!

2013. febr. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Társaságba járok azzal nincs probléma, de nagyon nehéz leplezni így olyankor mindig szoktam inni valamennyit hogy el tudjam 'viselni' a külső hatásokat, de egyedül szinte soha nem vagyok. Az alvással sincs probléma, inkább hogy nagyon nehéz felkelni, sokszor nehéz 'kiszakadni' az álmos állapotból, nehezen kezdem el a napot, önkéntelen rámtör a sírás, aztán a nevetés hogy mi a franc van velem. Van hogy napokat alszok át, vagy félálomba töltök. vagy pedig folyamatosan kis adagokat iszok, de ez nagyon ritkán fordul elő havi 1-2 nap mikor már semmi sem segít, és tudom hogy teljesítenem kell. Sokszor jól tudom kezelni, de vannak napok mikor alig 'tudok' valamit magamról. Nem tudom volt-e más hasonlóan..
2013. febr. 6. 12:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezeket mond mondd el egy pszichológusnak. Neki vannak hozzá eszközei, hogy rendbe tegye a fejedben a dolgokat, amik most nincsenek a helyükön. Meglátod hamar jobb lesz, én éveztem a beszélgetéseket, pedig nem vagyok egy társasági ember.
2013. febr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!