Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongók, pánikbetegek! Van...

Szorongók, pánikbetegek! Van itt olyan, aki nem szed gyógyszert és inkább természetes módon próbálja kezelni magát?

Figyelt kérdés

Kevert szorongásos és depressziós zavarom van, emellé néha pánikrohamok is társulnak.

Igazából annyira nem vészes még, nem korlátoz a napi teendőkben, tudok tömegközlekedni és nagy tömegbe is menni mindenféle probléma nélkül.

A szorongás az persze napi szinten jelen van, pánikroham változó, tavaly szeptember-október nagyon durva időszak volt, szinte napi szinten jött egy. Azóta meg egy sem jelentkezett még (kop-kop).

Nálam testi tünetekben is jelentkezik, ha el kell mennem valahová vagy stresszes helyzet alakul ki szinte kiugrik a szívem, olyan gyorsan ver..

Nem szedek se nyugtatót, se antidepresszánst, se SSRI-t, szóval semmilyen kemikáliát.

Homeopátiás vagy gyógynövényes szerekhez nyúlok ha úgy érzem, hogy baj van vagy baj lesz. :)

Ezenkívül megrefomáltam az étkezésem, sok fehérje, kevés szénhidrát, aminosavak, B-vitamin komplex, kálcium és magnézium, sok sport, jóga, meditáció, relaxáció, beiratkoztam most egy tai-chi tanfolyamra is és el fogom kezdeni a pszichoterápiát.

Érdekelne viszont azok tapasztalata akik hozzám hasonlóan nem szedtek gyógyszert: ki lehet-e teljesen gyógyulni, ha igen mennyi idő alatt illetve ha nem is lehet teljesen, mennyi ideig tart a minimumra redukálni a rohamok számát és csökkenteni a tüneteket?

Minden tapasztalat érdekel! :)



2013. jan. 18. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Pl. a pszichoanalízis. Jó kemény, nem is mindenki csinálhatja, de ha végig bírod vinni, garantáltan sem pánikod nem lesz, sem egyéb durva szorongásod. Soha többé.
2013. jan. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
A gyogyszer nem ellenseg. Attol meg nem leszel orult mert szedsz valamit. Ez csak egy eszkoz arra, hogy megoldhasd az eddig meg nem oldott pro lemaidat. Amugy en kigyogyultam, irtam rolaa blogot is, ha gondolod olvasgasd vagy kerdezz tolem ha valamire kivancsi vagy.. Www.nepanikolj.blog.hu
2013. jan. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem kb. 1 év alatt sikerült hasonló módszerekkel leküzdeni, én sem akartam gyógyszert szedni! Persze nagyon súlyos esetekben javasolt! A jó pszichológus és a rendszeres mozgás sokat segít. Én is elkezdtem másképp táplálkozni és kálcium -magnézium- cinket szedtem/szedek! Minél hamarabbi gyógyulást kívánok!
2013. jan. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok vele, no gyógyszer.

Majd ha lesz időm, megírom, miket csinálok, de még az elején tarok "remélhetőleg" a gyógyulásnak.

2013. jan. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Kedves utolsó, a te bővebb kifejtésedet pedig nagyon várom! :)

2013. jan. 20. 16:42
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

01-19 17:43 vagyok


Tegnap egy hosszabb, kifejtő választ írtam, de valamit elronthattam, mert nem jelent meg, így most ismét megprobálkozok vele.


Kb. 1,5 éve vagyok pánikbeteg, ebből kb 3/4 év volt az, amikor kiderült hogy mi is a bajom. Mert nem konkrét rohamaim voltak/vannak, hanem ha előjön a "drága" akkor egy napig is rosszul vagyok (hányinger, émelygés, izzadás, szédülés, mellkasi fájdalom). Ezer helyen voltam kivizsgáláson: szív, reflux, vérvétel, tüdő stb. Minden negatív. Hála a jó istennek. Szerintem ez fontos, hogy a beteg tudja és tényekkel is bizonyítva lássa, hogy kutya baja.

Ezútán került sor arra, hogy elmentem egy pszichiáterhez, aki egyből Cifralex nevű antidepresszánst írt fel. De olyan rosszul lettem tőle, hogy nem is szedtem egy félnél többet be. Bővebben itt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__3..


Ezután egy másik pszichiáternél voltam, aki másik szert adott, de nem voltam hajlandó azt se igazán bevenni.

De miért?

Mert miután kiderült, hogy mi is a betegségem, és sokat olvastam utána, nem voltam hajlandó a gyógyszerekhez nyúlni.

Szóval e másik doktor révén végre eljutottam a pszichológushoz. Már háromszor voltam, de nem igazán hiszem hogy csak a terápia miatt gyógyulhat az ember, hanem a lényeg az AKARAT.

Nem, nem azt mondom, hogy meggyógyultam, sajnos még koránt sem. (E sorok írásakor is hangyányit érzek belül valamit). De amióta átállítottam az agyam a gyógyulás témakörére, azóta a rohamaim ritkábban vannak és enyhéb lefolyásúak.

De mit csinálok?

Relaxálok napi szinten. Sajna nem mindig sikerül minden nap megvalósítani ezt de igyekszek. Néha nincs idő rá, néha-gyakran (BB) a vonaton alkalmazom, mert én sokat utazok; és mint tudjuk a relaxációhoz nem pont a közlekedési eszköz a megfelelő. Fülembe dugó és a telefonomról megy a relaxációs szöveg.

Ígyekszek a gondolataimat elterelni, és igyekszek mindig elfogalni magam. Erre jó példa, hogy most hétvégén otthon ültem éreztem a "szörnyet", hogy közeledik (néha a tudatommal is legyőzöm) és ekkor eldöntöttem, hogy veszem a családom és irány a hó, és a szánkó. Baromira élveztük a gyerekekkel.

Szóval nagy dolgokat (világmegváltó ötleteket) nem tudok, de érzem, hogy ez a helyes út. Sose szabad feladni.


Kellemes napokat és hosszú éjszakákat kívánok!

2013. jan. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!