Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen műtét ez és mennyire...

Milyen műtét ez és mennyire kockázatos? Szívbillentyű csere.

Figyelt kérdés

Nagymamámnak aki(77 éves)kell egy ilyen műtétet csinálni Debrecenben Dr. Toma Kornél végzi majd és kíváncsi lennék hogy zajlik egy ilyen műtét felvágják a mellkast vagy csak egy csövön keresztül végzik el,mennyi a lábadozás?

valami 97% van letapadva és azért fullad.

De vérnyomás meg szédülés zavarok sosem voltak eddig nála és most sincs meg szívfájás is nagyon ritka egyszer évente max 2 szer mondhatjuk nincs is.

Mennyire kockázatos egy ilyen műtét?

Altatni fogják nem veszélyes ilyenkor már az altatás?



2013. febr. 5. 14:07
 1/1 anonim ***** válasza:

nekem is műtötték nagymamámat igen felvágják a melkasát.

neki is 90valamennyi% el volt meszesedve és sertés vagy birka szívbillennytűvel tudják ezt helyettesíteni de ha az orvos többre saccolja hogy több évet is tud még élni akkor vas lemezkékkel megoldják és arra vér alvadás gátló gyógyszert kellesz majd szednie. és a melkasát ahogy vissza zárják 1 dróttal fogják majd a melkasát bezérni ez természetesen nem fog látszódni és ez majd egy időmultán el fog majd tünni. műtét után 1-2napig természetesen altatni fogják. dohányznia meg nem szabad.(nem tudom h dohányzik-e). de én is féltem és szerencsére nem volt semmi baj.

2013. febr. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!