Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Régi asztali kvarclámpa...

Régi asztali kvarclámpa használata?

Figyelt kérdés
Régi asztali kvarclámpám van (arcra), gondoltam hogy a téli szürke napokon jót fog tenni a használata. Nem bőrproblémára, és nem barnulási szándékkal használnám, hanem vitamin pótlásra, közérzetjavításra. De nem tudom, hogy mennyi ideig lehet használni egy alkalommal? Hetente hányszor, és egy alkalommal hány percig ajánlott használni? Mikortól várható jótékony hatása? Felnőttek és gyerekek egyforma ideig használhatják, vagy egy gyerek rövidebb ideig?
2013. febr. 5. 19:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát én azért óvatos lennék vele. Ezekben kvarcüveges higanygőz lámpa van, ami jelentős mennyiségű uv fényt tud koncentráltan kibocsájtani. Védőszemüveg nélkül nagyon veszélyes bele nézni.
2013. febr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Természetesen nem nézek bele, van hozzá védőszemüveg... Tudom, hogy anélkül nem szabad használni.
2013. febr. 5. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!