Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A pikkelysömör és ekcéma több...

A pikkelysömör és ekcéma több helyen van a testen szétszortan és fejbőrőn, milyen kenőcs vagy vmi használható rá? Ez egyáltalán elfog mulni valaha?

Figyelt kérdés
Lécci valaki.. Köszönöm előre is.
2009. szept. 6. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Én kaptam rá bőrgyógyásztól nagyon jó krémet, amit patikában állítottak össze, és fürdetőt is. Menj el mindenképp bőrgyógyászhoz.

elmúlik igen, legalább is nekem elmúlt. A pikkelysömörre pedig a sós viz s nagyon hatással van.

2009. szept. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ekcémás vagyok.

Az én tapasztalatom eddig az,hogy akármilyen orvosi krémet kiváltottunk 5-10.000Ft-ért nem használt sokat.Volt egy krém,szteroidos,de azt meg azért hagytam abba,mert tönkre teszi az érfalat.Nagyon minimálisat segített az ekcémámon,viszont az érfalamat alaposan tönkre tette volna ha tovább használom.

Fél éve nem használok semmilyen orvosi krémet,fürdető kenőcsöt,csak az allergiás gyógyszeremet(xyzal).Tusfürdőt S'nonas algás tusfürdőt használok,testápolót pedig Floren körömvirágos/mézes/kamillás vagy algásat.Ezek a termékek beváltak,nem irritálják a bőrömet.Ha nagyon száraz a bőröm akkor vazelines testápolót használok(de ez ritka,kb. havonta 3-4x)


Én miden orvosi kence helyett más módon próbálom gyógyítani magam.Én a vizet programozom be és azt iszom meg csak.Ez úgy néz ki,hogy fogok egy papírt felírom rá,hogy szép a bőröm és ráteszek egy pohár vizet,15percig van rajta,majd megiszom.Látszik a javulás amikor tényleg rendszeresen ezt iszom!


Mindenképpen fordulj orvoshoz,legjobb a bőrgyógyászhoz mész.Ő majd csinál vizsgálatokat,hogy kiderítse miért vagy ekcémás és ír fel krémet.

Mellette csak ajánlani tudom ezt a víz programozást,mert ha elhiszed,hogy segít tényleg segíteni fog!

14/L

2009. szept. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat..

:)

de már voltam bőrgyógyászathoz nem is 1hez,mindent kipróbáltunk amit csak lehet csak jó legyen.. de még mindig nem nagyon használt..most 1sót használunk meg 1 szeszt ht nemtom h lesz.. 1kérdés még, a szolárium segítene??vagy árt?? Köszíí.

2009. szept. 6. 14:58
 4/4 Boda Sándor ***** válasza:
Szervusz!Hagy válaszoljak az írásodra!Én kompetensnek hitelesnek érzem magam ugyan is 20 évig voltam pikkelysömörös ezért tudom mi a dörgés!Igen voltam!15 év óta tudatosan keresem a megoldást ne adtam fel mit ahogyan te sem!Soha semmivel nem kentem és ettől óva intek mindenkit mert ez egy belső probléma amit a szervezet nem tud le küzdeni ezért a bőr felületet is be vonja végső meg oldásként!Ha kened vissza nyomod és mást károsíthat!Én kb 15 16 éve sem sort nadrágot nem hordtam sem strandra nem jártam gondolom sejted miért!4 hónapja kezdtem egy kúrát a 3. hónaptól szinte semmi nem látszott most 4 hónapja teljesen el múlt az állandó korpásodással egyben! Csak belső használat semmi kenőcs fény terápia stb!Ez itt nem reklám hely nem írhatok konkrét dolgokat csak tudd sokaknak sikerült!A családomon belül is!Szívesen segítek!
2010. dec. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!