Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől függ az, hogy hogyan...

Mitől függ az, hogy hogyan ébred az ember ugyanannyi alvás után? Fáradtan vagy pedig frissen?

Figyelt kérdés

2013. febr. 12. 12:26
 1/5 Miklós G. ***** válasza:

A kimerültség állapotától, az alvás minőségétől, környezeti tényezők, a szervezet pillanatnyi állapotától, egy sor tényezőtől...

Pl. alkoholfogyasztás felületes alvást okoz, nincs meg a normális esetben megtalálható mély alvás fázisa. Ezért pl. kimerült ébredést eredményez(het). Hasonlóképpen hat a telítettség is (étkezés) és még ide is lehetne sorolni pár tényezőt.


Üdv!

2013. febr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Alkoholról nincs szó. Egyszerűen csak azt tapasztalom, hogy ugyanakkor fekszem le, ugyanakkor kelekm teljesen ugyan ott és néha mégis fáradtan kelek, néha meg totál frissen a napra készen. és arra gondoltam meg kéne keresnem mi lehet a különbség.


Amiket írsz azokból a fáradtság és a evés az ami itt szerepet játszhat, az utóbbira tudok jobban odafigyelni.


Megtennéd, hogy felsorolod még az egyéb tényezőket amikre a végén utalsz?

2013. febr. 12. 13:45
 3/5 Miklós G. ***** válasza:

Egész egyszerűen minden nap és tevékenység más és más. Másképp reagálja le a szervezeted a napközben Téged ért terheléseket (ez nem feltétlenül fizikai terhelést jelent). Mondhatni soha nincsen "ugyanolyan" állapotban... Lehet, hogy egy nap elegendő lenne 5-6 óra alvás is, másnap pedig a 9 meg sem kottyan, úgy érzed egész éjjel dorbézoltál. Ez teljesen szervezetfüggő és a sejtek kimerültségétől függ. Akár a nem nyugodt alvás, felriadások, nem megfelelő páratartalom, akár alvási légzészavar is módosíthatja a kipihentségi szintet, nyilván nem pozitív irányban. Alváslaborban lehetne ezt dokumentálni és elemezni teljes értékűen. De ez minden embernél így működik, senki nem ébred egyformán.


Üdv!

2013. febr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi megint!


tegnap amúgy kipróbáltam ezt a nem ennit lefekvés előtt és jobban keltem, persze egyelőre lehet véletlen, vagy placebo :)

2013. febr. 14. 10:15
 5/5 A kérdező kommentje:
ma zabáltam lefekvés előtt és kevesebbet aludtam egy órával és ma is frissen keltem. lol.
2013. febr. 15. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!