Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A sok számítógép-püföléstől...

A sok számítógép-püföléstől borzasztóan bedurrantak az ízületeim az ujjaimban. Erre jó ez a kombináció?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hetekben sokat kellett gépelnem, na és egyre rosszabbodott a helyzet, és oda jutottam, hogy most már alig tudom behajlítani az ujjaimat, zsibbadnak, olyan gyulladtan fájnak, lüktetnek.


Erre jó terápia egy radikális gyulladás-csökkentés így?

- Xilox 3x1

- Algo 2x1

- Polcortolone 2x2mg (steroid)

- pihentetés


Aki ért hozzá (esetleg rheumatológus), szerinte ez így hatásos, hogy mihamarabb javuljon a helyzet? Már annyira fájt, hogy pl aludni se tudtam, és teljesen egyértelmű az ok, mert ha nem gépelek egy napot, akkor lényegesen enyhül a fájdalom.


Ezzel a kombinációval mennyi idő alatt várható javulás? Egyáltalán várható teljes gyógyulás, vagy ez visszatérő dolog lesz, amint megint elkezdek gépelni?

köszi!



2013. febr. 13. 06:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne kuruzsold magad, menj orvoshoz. Szteroid szedéssel csak a hormonjaidat mellékvesédet teszed tönkre
2013. febr. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

voltam már, de semmi értelmesre nem jutott vagy inkább nem akart jutni, mert eleve besértődött amiért nem a magánrendelésére akartam menni :(


na de tudom, hogy igen sok rheum. esetben, és kifejezetten izületi gyulladásnál nagyon is jó a steroid (na persze csak egy rövid lökésterápia erejéig, tehát kb 1 hétre gondoltam, és kis adagban, ez azért nem fogja tönretenni sztem)

2013. febr. 13. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!