Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Visszamenőleg TB fizetés?

Visszamenőleg TB fizetés?

Figyelt kérdés
2 éve nincs bejelentett munkám, és nem fizettem magamnak TB-t sem. Most úgy néz ki, hogy bejelentenek a munkahelyen, de én félek, hogy kapni fogok egy jó nagy összegű csekket. Olvastam, hogy elméletileg úgy van, hogy visszamenőleg is behajtja az APEH a kamatokkal együtt. Valaki hallott ilyenről, hogy visszamenőleg fizettettek? Mert ha így van, akkor inkább nem vállalom el a munkát, mert csak 4 órásra jelentene be havi 30 ezerért.
2009. szept. 6. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Ennyi erővel soha ne menj vissza dolgozni, hiszen akkor ez a jövőben bármikor előfordulhat, sőt minél többet vársz, annál nagyobb a kamat...


Gondolom eddig feketén dolgoztál, ami mellesleg adócsalás is, de most nem ez a lényeg. Járulékot elvileg akkor fizetsz, ha volt bejelentett munkád. Ha nem vagy egyéni vállalkozó, akkor 2 évig nem voltál biztosított, ennyi. Ha most bejelentenek, az leszel.


Inkább legyél bejelentve, legalább gyűlik a szolgálati időd a nyugdíjhoz, mert az sem mindegy!

2009. szept. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem feketén dolgoztam, hanem alkalmi munkavállalói kiskönyvel. Nincs felesleges több 100 ezrem és ebből a 30-ból nehéz lenne a büntit kifizetni, ezért számomra ésszerűbb lenne szerintem nem elvállalni. A kérdés az volt, hogy valaki hallott e olyanról, hogy valójában kifizettették visszamenőleg valakivel. Nagyon jól tudom, hogy eddig nem voltam biztosított, és ezután az lennék....
2009. szept. 6. 20:48
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Nem fogják visszakérni, csak akkor ha közben voltál orvosnál és akkoris csak a kezelés költségét, de szerintem ez se tuti. Nekem fél évig nem volt TB, nem voltam közben orvosnál és nem is kértek tőlem semmit. Ha nem vagy biztos a dologban, hívd fel az apeh-et.
2009. szept. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
De igen kérik visszamenőleg is, de max 5 évre. 4500FT jelenleg havonta tehát ha így számolsz az két évre:108 ezer forint kb. Szerintem ez egy lusta kifogás ,hogy akkor ne menj dolgozni. Bár végül is minek mennél!? Majd én az anyám , meg még pár ezer ember fizeti ha beteg leszel, meg azt is, hogy megélj. De te nem mész el dolgozni, mert még valamit vissza is kéne adni abból amit kaptál eddig. Hát gratulálok a hozzáállásodhoz. Na az ilyenektől kéne elvenni a tb jogosultságot meg a segélykéket és akkor mi is jobban járnék meg ő is, hisz ő a közösből csak kivenni akar visszarakni azt nem. Nem baj , mi kacagva álljuk a szüleid nyugdíját, a te összes cuccodat, a gyereked taníttatását. Te meg szidd az államot, mert lehúz tőled jogosan 100 ezer Ft-ot, tőlem havonta ennyit von le adóban, miattad.
2009. szept. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

5 évre visszamenőleg az OEP behajthatja rajtad kamatostul. Sajnos. Nem minden esetben. Önként is lehet TB-t fizetni, havonta 5000.- és nincsenek ilyen gondok.

OEP dolgozó

2009. szept. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
Akkor kérik visszamenőleg, ha bemész az apeh-hoz, és közlöd velük, hogy két évig nem fizettél, rendezni szeretnéd. Ha nem szólsz, a kutya nem fog kérni tőled egy fillért sem visszamenőleg. Valójában az orvosnál sem lebukik az ember, hanem magát buktatja le, amikor az orvos felszólítására elmegy az apeh-hoz rendezni a tartozását. Az ijesztgetésre épül az egész rendszer, mert az adatbázis még mindig egy nagy nulla. Szóval ne izgulj. Egy barátnőm másfél év kihagyás után ment el az apeh-hoz, hogy fizetné maga után a tb-t következő hónaptól, és minden további nélkül beregisztrálták akkortól, senki nem nézett utána, hogy már az előző években sem volt biztosított.
2009. szept. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Sokat rágódtam rajta, de ma megyek és bejelentenek a munkahelyen.


Egyébként nincsenek gyerekeim, nem kapok segélyt, és orvosnál sem voltam az elmúlt kb. 3 évben, azaz 1 büdös fillért nem fizetett nekem az állam. A szüleim sem kapnak nyugdíjat, mivel dolgoznak. Szóval sem én, sem a szüleim nem "élősködők"

2009. szept. 9. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!