Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon fáj a derekam. De úgy...

Nagyon fáj a derekam. De úgy h alig bírok ülni. Kb 3 perc után megőrülök zsibbad meg mintha feszülne a farokcsont 2 oldalán. Valakinek volt már hasonló?

Figyelt kérdés

2013. febr. 14. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:
menj neurológushoz, aztán gerinc MRI-re, mert ott valami idegi érintettség feltételezhető. jó lenne látni a csigolyák állását, esetleges sérüléseit, torzulásait, ami nyomhatja az idegeket.
2013. febr. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
én ortopédiára kértem időpontot...az is jó?
2013. febr. 14. 10:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Reumatologus tud segíteni, mert valószínűleg gerinc eredetű lesz a dolog. De gondolom, az ortopédia is jó lesz kezdetnek. Addig is feküdj a földön hanyatt és nyújtásokat csinál. Utána állj négykézlábra és nyújtsd az ellentétes lábat és kart, majd cserélj. Ha megbírod csinálni és nem fáj túlzottan, csak akkor. Ez szokott segíteni. Ha lehet, minél kevesebbet ülj és ne járkálj sokat, felpolcolt lábbal feküdj kemény felületen, hátha visszahúzódik az ideg, általában 3 nap után javulni szokott. Nekem évek óta van gerincsérvem és tornával, fekvéssel mindig helyrehozom gyógyszerek nélkül.
2013. febr. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt próbáld csinálni a 07. perctől:

http://www.youtube.com/watch?v=Hdi_tb9OKYc

2013. febr. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hasonló volt nekem! Egy masszőr hozta rendbe a hátam, azóta pedig heti egy-kétszer gyógytornáznom kell.

Ezek pl. nagyon jó gerincstabilizáló gyakorlatok.

http://www.youtube.com/watch?v=kukmaW9CmSU&feature=player_em..

(de vigyázz, mert néhány gyakorlatot éppen hogy elrettentésül mutat be!)

És próbálj minél kevesebbet ülni! Ha mégis muszáj, legalább óránként tíz percre állj föl, járkálj, nyújtsd meg kicsit az izmaidat.

2013. febr. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösziiiike
2013. febr. 16. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!