Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy túlműködés. Mik a...

Pajzsmirigy túlműködés. Mik a tünetei? Meg lehet előzni? Halálos is lehet?

Figyelt kérdés
olvasgattam róla, de nemtudtam pontosan kiigazodni.

2013. febr. 14. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Tünetei a fogyás nagy étvágy mellett, hasmenés, menstruációs zavarok, izzadás, kézremegés, szívdobogás-érzés, magas pulzus, nyugtalanság, álmatlanság. Megelőzni nem igazán lehet, a pajzsmirigyedért a legtöbb, amit tehetsz, hogy veszel magadhoz elegendő jódot, bár ez is inkább az alulműködés és a golyva ellen jó. A folyamatos hasmenéstől az ember ionháztartása felborulhat, kiszáradhat, illetve a szívben pitvarfibrilláció és egyéb vezetési zavarok alakulhatnak ki, ezek vezethetnek halálhoz.
2013. febr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a tüneteket nem sorolom fel, nagyon sok van, megtalálod a neten

megelőzni nem lehet, a hajlam örökölhető, emellett a stressz, a környezeti tényezők válthatják ki

lehet halálos kezeletlenül, hiszen nagyon megviseli a szervezetet, és létezik egy toxikus állapot is magas lázzal, torokfájással, amit a pm gyulladása okoz, ezzel azonnal mentőt kell hívni, az intenzívre visznek

egyébként az, hogy pm túlműködés még kevés, ez is több betegséget takar, nem mindegy, hogy Basedow vagy Hashimoto vagy egyéb pm túlműködésről beszélünk

2013. febr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem túlműködésem van és tudni kell,hogy nem mindig látványosak a tüneteket.Nekem pl csak annyi volt,hogy remegtem meg állandóan fáztam,hogy már aludni sem tudtam.HO csinált vérképet lett egy 0,0014-es TSH szintem aztán izotópos vizsgálat+UH,vérvételek és kiderült,hogy gáz van.

Megelőzésben segít a jód,de nekem az endokrinológusom azt mondta,hogy az ország egy részének pm-jét a táplálékkiegészítők vágták gajra,szóval azzal csínján kell bánni.Kap az ember gyógyszert és éli világát tovább.

2013. febr. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A pajzsmirigy-túlműködés (Hyperthyreosis) tünetei:


gyors fogyás, annak ellenére, hogy az egyén étkezési szokásai nem változtak.

szapora szívműködés

emelkedett vérnyomás

dülledő szemek (csak Graves-Basedow-kór esetén)

megnagyobbodik a pajzsmirigy


[link]

2013. márc. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
be kell jelentkezni egy endokrinológiára (háziorvostól kell egy beutaló!), de kb. fél év a várakozási idő, így érdemes jóval előre gondolkodni.
2013. márc. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!