Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy a pajzsmir...

Miért mondják, hogy a pajzsmirigy alulműködés még mindig jobb, mint a túlműködés?

Figyelt kérdés
Hiszen ha valakinek alulműködik,elhízik,egész nap fáradt,állandóan fázik stb.Míg akinek tűlműködése van,az pörög,ehet amennyit akar,tökre fittnek tűnik,nem fárad el.Vagy nem így van?
2012. szept. 30. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Alulműködést könnyebb kezelni.

Nah meg ha az ember a túlműködéstől ilyen lesz [link] akkor nem igen tudnak vele mit kezdeni (mármint a szemével).

Meg a túlműködés jobban szétcseszi a szívét.

2012. szept. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jézusom!Nem is tudtam,hogy ezt is okoz!:S
2012. szept. 30. 22:31
 3/11 anonim ***** válasza:
Persze ebből a szempontból rosszabbnak tűnik az alul működés. Nekem is az van, sajnos híztam is. Állandóan fáradt vagyok, szédülök, gyengének érzem magam. A másik verzió jobban hangzik, de az viszont a szervezetre károsabb hatással van. Ahogy előttem is mondták elvileg nehezebben is kezelik.
2012. szept. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert alulműködéssel nem alakulnak ki súlyos maradandó károsodások ha nem veszik időben észre a betegséget, ellenben szívkimerülést okozhat a túlműködés, arról nem is beszélve, hogy a gyógyszeres teljesen tönkreteheti a csontvelőt, vagy sugárkezelést is kaphatsz akár, hogy azzal állítsák le a pajzsmirigy fokozott működését. Azt azért mellékesen megjegyzem, hogy nem igazán szokott összejönni, hogy a pajzsmirigyet így ideálisan állítsák be, általában jobban alulműködik a kezelés mellett a pajzsmirigy, így a túlműködéses betegeknek legtöbbször ugyanígy levotiroxint kell szedniük.
2012. szept. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azért azt hozzáteszem, hogy amit mutattam kép, az csak egyfajta túlműködésre jellemző! (Basedow Graves betegség)
2012. okt. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem, egyáltalán nem igy van. Én is alulműködöm és örülök is neki, hogy nem túlműködöm mert igy egészségesebb kíméli a szívet, és az anyagcserét. Lassabban müködik mindene az embernek igy sokkal lassabban mennek tönkre mintha túlmüködnél, pörögsz túl nagy igénybevételnek van kitéve mindened akkor is amikor egyébként ülsz és nem csinálsz semmit a szived akkor is 110%-on teljesit és e hosszabb távon nagyon nagyon nagyon veszélyes.


Lassan járj tovább élsz!!!

2012. okt. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Túlműködésem van... Első alkalommal, amikor kiderült 120 fölött volt a pulzusom és nem bírtak el a lábaim. Ha megálltam, szimplán remegtek a térdeim... Másfél év után sikerült tünetmentessé válnom. Kocogni jártam, hogy visszaszerezzem az állóképességem. A meló most is kicsinált és 1 év jól lét után ismét előjött. - Okulva a korábbiakból zabálok... igen, zabálok, mert nem akarok megint pár hét alatt 10kilókat fogyni. A szívem ülő helyzetben is folyamatosan érzem... Szóval valószínű előbb elpatkolok, mintha alulműködnék mondjuk 10-20 kiló túlsúllyal........ :-(
2012. okt. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

előző vagyok...

csak úgy eszembe jutott, hogy stroke is akármikor jöhet......

2012. okt. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom :( Hidd el,én cserélnék veled! Az orvosok leszarják az alacsony vérnyomásom és vérszegénységem,semmi nem segít,erőtlen vagyok egész nap,és majd elalszok.Persze,ez korántsem olyan komoly baj,de nem bírok vele teljes életet élni,szellemileg a nullán vagyok :( Tényleg próbáltam mindent,céklát,vörösbort,multivitamint,semmi.Az orvos annyit mondott a vérnyomásom mérve,hogy "hát..most olyan mintha alvóstádiumba lennék" És tényleg,mintha aludnék,lélekbe sehol nem vagyok ott,dolgozni se tudok már normálisan :(
2012. okt. 17. 15:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik sem jó és nagyon megviseli a szervezetet...nekem alulműködésem volt, de a túladagolt gyógyszer hatására most túlműködik.

Mindkettő megviseli a szervezetet...

Amikor alulműködött nagyon hullott a hajam, szúrt a szívem, fáradékony voltam, mindig mindentől híztam, a közérzetem borzalmas volt.

Most, hogy túlműködik még jobban hullik a hajam, szúr a szívem, remeg a kezem, szédülök, állandóan nyugtalan vagyok, a vérnyomásom összezavarodottés még sorolhatnám...

2012. nov. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!