Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A nyugtató mennyire befolyásol...

A nyugtató mennyire befolyásolja a teljesítőképességet?

Figyelt kérdés
Például színpadi szereplésekkor, iskolai felelések...

2013. febr. 15. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Szorosan a kérdésedre válaszolva: valamennyi nyugtató rontja a gondolkodásod sebességét, az összteljesítményedre kifejtett hatás pedig attól függ, többet dob-e rajtad a szorongásoldás, mint amennyit elvesz az, hogy le vagy tompítva. Ez nagy mértékben hatóanyagtól is függ, a szorongásoldó/altató hatás aránya gyógyszertől függően más.

Viszont elvből nem fogok tippeket adni, hogy mit vegyél be, mert a színpadi szereplés ill. iskolai felelések messzemenőkig nem tartoznak az élet megrázó eseményei közé. Bizonyos helyzeteket meg kell tanulnod tiszta fejjel, önállóan kezelni. Ha már gyerekként gyógyszerre van szükséged, a "problémák" miatt, mit fogsz csinálni egy állásinterjún, vagy ha be kell osztani a fizetésedet, gond van a párkapcsolattal, családdal, stb? Mellesleg nagyon könnyű függővé válni a nyugtatóktól, és pszichiáter segítsége nélkül szinte esélytelen lejönni róluk. Ha valakinek pl. 20 évesen meghalnak a szülei, és el kell tartania 3 testvérét, miközben ő is még tanul, na akkor elhiszem, hogy átmeneti ideig szüksége lehet rá. Na de azért, mert feleltetnek órán?

2013. márc. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Jó, tudom hogy hangzik. Olyan szinten vagyok lámpalázas, hogy az röhejes, és ebből kifolyólag nem tudom hozni azt a szintet amit kellene. Régen nem volt gond, tizenegyen voltunk össz az osztályban, viszont itt huszonheten vagyunk, és nem tudok mit kezdeni ennyi emberrel. Az iskola miatt elköltöztem otthonról, így aztán komolyabb súlya is lett a dolgoknak. Ugye édesapámék fizetik az albérletet, mert egymagam a diákmunkákból nem tudnám összehozni, tekintve a lehetőségeket. Részben ez is közre játszhat, részben az is, hogy jövőre a testvérem is ide kerül, tehát nagyon oda kell tennem magam, viszont folyton szorongok, gátlásos vagyok, és nem tudok mit kezdeni az emberekkel.

Nem szednék bogyókat, csak érdekelt a dolog. Köszönöm a választ.

2013. ápr. 23. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!