Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen házi praktikák vannak...

Milyen házi praktikák vannak végbélrepedésre? (részletek lent)

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok. Elég régóta van végbélrepedésem+aranyerem. Kb. két hónapja elszántam magam és elmentem az orvoshoz. A vizsgálat rettenetesen fájdalmas volt. A doki felírt kúpot a repedésre (egy havi adagot, amiről azt mondta, hogy 80 százalékban sikeres gyógyulást hoz) , illetve egy kenőcsöt aranyérre. A kúpot mindt elhasználtam és tényleg sokat segített, most viszont kb. egy hónappal később kiújult a problémám. Az aranyérre való kenőcs semmit nem segített.


Érzem,hogy vissza kell mennem megint, de addig is szívesen venném, ha valamilyen fájdalomcsökkentő, enyhítő praktikákat írnátok. Minden este körömvirágkrémmel kenem, de "oda be" nem nyúlok.


A másik kérdésem pedig az, hogy a kamillás ülőfürdő jót tesz a repedésnek? Valahol azt olvasom, hogy igen, valahol pedig at, hogy a meleg víztől csak rosszabb lesz. És az ülőfürdő, vagyis maga a kamillás víz bemegy a végbélbe, hogy kifejtse ott a hatását, vagy csak külső aranyérre jó?


Bocsi,hogy ennyit írtam, remélem, elolvassátok.


2013. febr. 16. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerencsére nekem nincsenek ilyen gondjaim, de anyukámnak elég sokszor van problémája ezzel.

Nemrég vettem neki egy ilyen krémet és azt mondja, hogy nagyon jó: Silamed bőrpuhítókrém, aranyérre

Van ülőfürdője is.

[link]

2013. febr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet. Ez aranyérre jó, vagy a repedésre is?
2013. febr. 16. 20:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg nem mondom neked, mert anyukámon néha elég nehéz eligazodni.
2013. febr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen!
2013. febr. 16. 20:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, nem kerül túl sokba. Anyukám nagyon dicséri, pedig sok mindent kipróbált már (kúpot, kenőcsöt) Remélem, neked is használni fog.
2013. febr. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyél sok magas rosttartalmú kaját és igyál sok folyadékot, hogy a kakid ne legyen kemény.
2013. febr. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!