Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Álltalában hány órát szoktál...

Álltalában hány órát szoktál aludni? Milyen gyakram pihened ki magad (úgy értem egy héten hányszor fordul elő, hogy eleget alszol-kipihent vagy)?

Figyelt kérdés
2013. febr. 17. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
5-7 órát alszom. Fél éve nem pihentem ki magam :(
2013. febr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8-at alszom általában, de 10 a pihentető. Ezt heti kétszer tudom most megtenni.
2013. febr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kb. 7-8 kell egy nap (kicsit változó, enerváltabb tél végi állapotban több, s valószínűleg számít, hogy mennyire fárasztó a napom), annyit alszom. Sajnálom rá, bár inkább a fennmaradót kéne jól beosztanom.

Én soha nem tudtam megcsinálni, hogy nem alszom eleget, max. 1-2 éjszakát, mert a szervezetem nem tolerálja. Egyszerűen nem működik, kikapcsol. De legalább pihent lennék reggel, de nem. Késői típus vagyok, a délelőtt a legkevésbé kipihent, agyilag alacsony aktivitást jelentő idő nálam, de ez már több, mint amit tudni akartál.

Olyan van, hogy zsinórban túl sokáig maradok fent, de akkor is szinte mindig alszom utána 6 órát, mert nem tudok sokkal kevesebbet. Ha ez kevés, akkor elalszom akár nappal is. Úgyhogy nem jó ötlet átlagban 7 alá mennem, ha nem akarok többé-kevésbé jól sikerült zombiként vegetálni, aki úgyis elalszik az első adandó alkalommal.


A párom kb. 7 órát alszik, érdekes mintázatban, amikor 12 órás éjszakai műszakja van, de a fennmaradó időben is zombi. Ezt én is tapasztaltam, hiába alszom nappal 7 órát, az nem olyan.

2013. febr. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8 órát alszom majdnem mindennap.
2013. febr. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hétköznap 6 órát, hétvégén 8-9-et.
2013. febr. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hétköznap 7-8 órát, de hétvégén sokszor 10-12-t is.
2013. febr. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Munka mellett 6-7. Munkanélküliként 10. :(
2013. febr. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!