Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bepisilek esténként. Mi lehet...

Bepisilek esténként. Mi lehet a baj? 13/L

Figyelt kérdés

Nagyon zavar, és nagy kellemetlenséget okoz, hogy bepisilek néha esténként. Viszonylag sokat iszom - egy nap 4-5 litert -, régebben estére is egy jó féllitert ittam, de akkor a testem mindig kibírta reggelig, akkor mentem el vécére.

Most viszont, a hétvégén és tegnap éjszaka bepisiltem. Pedig nem is ittam hétvégén olyan nagyon sokat, tegnap kb 3 decit.

Valóban az lehet a gond, hogy ennyit iszom estére? Lehet ennek valami más oka esetleg? Mit tanácsoltok, mit tegyek? Nem merek már vendégeket hívni ittalvásra, elmenni pedig főleg nem, mert félek, hogy "eláztatom az ágyat".

Fontos lenne. Köszönöm!


13/L



2013. febr. 19. 19:29
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Mi az a sóhiány?

Amúgy igen, úgy érzem fyton innom kell valamit. Folyton innom kell, függetlenül attól, hogy szomjas vagyok-e vagy sem.

2013. febr. 19. 20:09
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem érzed álmodban, hogy fel kellene kelni pisilni. Ezen kellene segíteni, bár nem tudom, hogyan.
2013. febr. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Elmenni orvoshoz, és elmondani neki. Akár az iskolaorvosnak is elég, ha szólsz.
2013. febr. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A sóhiány úgy alakul ki, hogy a sok vizelettel sót is ürít a szervezeted. Te meg csak a vizet pótolod, amibe nincsen só.
2013. febr. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
nemtudom hogy mia baj de ok emerel megtörtinék velem nem de ismerek ilyen embereket
2013. febr. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia! Talán nincs akkora baj, mint gondolod.

Ezt csak abból valószínűsítem, hogy a te korodban én is bepisiltem éjszaka. Sőt még 14-15 évesen is előfordult. Persze nem minden éjjel, hanem csak havonta, kéthavonta egyszer. Én sem ébredtem fel mikor kellett, csak mikor késő volt már és csurom "víz" volt az ágy.

Aztán idővel kinőttem. Engem sem vittek orvoshoz. Lehet hogy neked is csak gyengébb a záróizmod, ami majd idővel megerősödik.

Bár igaz, hogy én nem ittam ilyen sokat.

Tényleg próbáld ki, hogy este 8 után már nem iszol, vagy maximum egy-két kortyot!

Lefekvés előtt pedig menj el wc-re! Még akkor is ha nem érzed hogy kell, ülj rá a wc-re!

2013. ápr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!