Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bepisilek esténként. Mi lehet...

Bepisilek esténként. Mi lehet a baj? 13/L

Figyelt kérdés

Nagyon zavar, és nagy kellemetlenséget okoz, hogy bepisilek néha esténként. Viszonylag sokat iszom - egy nap 4-5 litert -, régebben estére is egy jó féllitert ittam, de akkor a testem mindig kibírta reggelig, akkor mentem el vécére.

Most viszont, a hétvégén és tegnap éjszaka bepisiltem. Pedig nem is ittam hétvégén olyan nagyon sokat, tegnap kb 3 decit.

Valóban az lehet a gond, hogy ennyit iszom estére? Lehet ennek valami más oka esetleg? Mit tanácsoltok, mit tegyek? Nem merek már vendégeket hívni ittalvásra, elmenni pedig főleg nem, mert félek, hogy "eláztatom az ágyat".

Fontos lenne. Köszönöm!


13/L



2013. febr. 19. 19:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

A napi 4-5 liter sem normális-cukorbetegség is állhat a háttrében.

A bepisilás pedig lehet lelki eredetű és vizelet visszatartási probléma is. Szólj anyudnak-bár gondolom az ágyneműből tud róla-és mielőbb menjetek el a háziorvoshoz.

2013. febr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
lehet a sok ivás,lelki okok miatt is lehet,meg persze ott van az a lehetőség is hogy valami szervi problémád van,próbálj meg esténként kevesebbet inni,többet pisilni,hátha így megoldódik
2013. febr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%

többféle oka lehet


velem is előfordult, amikor hulla fáradt voltam és egyszerűen nem ébredtem fel, vagy azt álmodtam, hogy a wc-n vagyok

2013. febr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Hát az esetben, ha az átlagosnál gyakoribb a vizelési inger, azaz többször kell menned wc-re mint társaidnak, akkor szólj anyádnak, ő tapasztaltabb, lehet hogy háziorvostól kéne tanácsot kérni, és ő majd azt mondja, hogy ki fogod nőni. Simán szólhatsz neki. Az mindegy, hogy lefekvés előtt iszol, átlag ember ha sokat iszik vagy kibírja reggelig, vagy felébred a feszítő érzésre.
2013. febr. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Egyáltalán miért kell neked 4-5 liter vizet innod? Nekem a 2 liter is gond.
2013. febr. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

3-4-5 liter; nos, változó.

Gyakran járok pisilni, a sok ivás miatt óránként 2-3-szor is.

A sulimban vannak problémák, ez megvisel, ha ez lenne a gond, de nem hiszem... olyan előfordult már, hogy az álom miatt, hogy azt álmodtam pisilek, és valóban úgy volt.

Anyu tudja, mondtam, hogy menjünk orvoshoz, de azt mondta, hogy ne igyak este 8 után és minden rendben lesz. De én ebben nem vagyok biztos... :/


Cukorbeteg lennék?! :o :(

2013. febr. 19. 19:44
 7/16 anonim ***** válasza:
Akkor nem vagy már olyan kislány, menj el a háziorvosodhoz és mond el neki.
2013. febr. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Simán csak folyik rajtad keresztül a víz? Akkor sóhiányod van.
2013. febr. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Egyáltalán miért kell neked 4-5 liter vizet innod?"


Mert sóhiányos bzmeg! És az a vizháztartás felborulásával jár.

2013. febr. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Anyu tudja, mondtam, hogy menjünk orvoshoz, de azt mondta, hogy ne igyak este 8 után és minden rendben lesz"


Nem lesz rendben, ki vagy száradva ezért folyamatosan innod kell. Addig nem is fog megoldódni míg a sóegyensúlyod helyre nem áll. Én ilyen esetekben napokig megeszek napi egy kávéskanál sót és rá iszok két pohár vizet. Már az első napon érezni lehet a hatását és max egy két alatt teljesen helyre is áll.


"Cukorbeteg lennék?! :o :("


Azt kizárhatod. :)

2013. febr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!