Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napi 12-16 órát ülök számítógé...

Napi 12-16 órát ülök számítógép előtt. Milyen széket vegyek hogy ne menjen tönkre a gerincem?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat ülök a gép előtt :( Nézegettem székeket, de nem vagyok benne biztos, hogy a fullos ergonómikus székek valóban jót tesznek a gerincnek. Olvastam valahol, hogy még talán rosszabbak is, mert mindenhol megtámasztanak és így még kevésbé tartják az izmok a gerincet.

Várom a tanácsokat. Térdeplőszék, ülőlabda stb?



2013. febr. 20. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Remélem dolgozol gép előtt,és nem csak játék miatt ülsz ott..:)

Jártam gyógytesire,nagy gerinc ferdülés miatt,és azt mondták hogy olyan széket kell beszerezni ami tartja az egész hátat.

mivel én 17 vagyok,így sulis a tanár mindig azt mondta általánosba: Mindig úgy írj hogy a gerincedet oda nyomod a padhoz,vagy a székhez és úgy írj. szóval ne dőlj be mert akkor rokkant leszel :D otthonra is vettünk olyan gurulós széket,ami nem csak a hátam feléig ér,hanem az egész hátat éri,és így neki tudok dőlni. szóval rövidre fogva: olyan széket vegyél,ami az egész hátadat éri és nem csak a hát közepéig ér:)

remélem érthetően írtam le..xd bocsi csak fáradt vagyok..

2013. febr. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Nekem van gerincferdülésem,jártam 1 éve gyógytesire/úszásra

,de hevedert még mindig kell hordanom.Azt tanácsolom ne ülj annyit.Én is sokat ültem még mikor nem sz@rt be a gépem,addig egész nap elvoltam vele,mert nagyon rossz.

2013. febr. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, dolgozom a gép előtt és nem nagyon tudom megtenni, hogy ne üljek ennyit, sajnos :(


Most egy ilyen székem van:

[link]


Ennek a támlája az egész hátat éri, de így is észreveszem hogy sokszor begörnyedek. Ezért gondoltam, hogy a térdeplőszék vagy esetleg a labda megoldás lehet. Viszont nem akarok olyat dolgot venni ami többet árt mint használ.


Amúgy nem tudok róla, hogy lenne bármi gerinc bajom és el is szeretném kerülni hogy legyen :)

2013. febr. 20. 14:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne.

Én is sokat ülök gép előtt.

Esetleg találtál már széket azóta, kérdező?


Konkrét ajánlatok érdekelnének, hogy milyet lenne érdemes megvenni. Nekem már nagyon kéne valami

2013. márc. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én azóta vettem egy 75-ös labdát (a magasságodnak megfelelőt vegyél!!). Elég fárasztó kitartani rajta és szerencsére állítható magasságú a monitorom is, mert a labdán ülve magasabban vagyok. Én szerencsére itthon dolgozom, úgyhogy senkit sem zavar, hogy hogyan nézek ki rajta :) Felváltva használom különben a teljes hátat tartó székemmel. Azt viszont észrevettem (mert azért néha játszom is picit), hogy játék közben sokkal nehezebb megmaradni a labdán, mert kevesebbet izgek mozgok rajta, mint meló közben...
2013. márc. 22. 07:14
 6/8 lőrinc vik válasza:
Látom már vettél labdát, ami szerintem is az egyik jó megoldás. Az, hogy hogy néz ki ízlés kérdése, csináltam bútorokat olyan komoly irodának is, ahol a munkatársak választhattak labdát is szék helyett, így volt aki azt használta, senkit sem zavart. A másik jó megoldás a térdelőszék, nem tudsz rajta kényelmesen görnyedni, hát egyenesen "kell" ülj. De ahogy mondod, szerintem is, jó váltogatni, mikor melyiket érzed jobbak.
2013. márc. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Sok jó termék létezik. A lényeg, hogy ne merev szék legyen, még ha az kényelmes is. Az aktív ülést segítő ülőbútorok jól. Erről itt: [link]

És egy lehetséges megoldás - csodát semmitől sem lehet várni, de ez egy kipróbált, elérhető darab.

[link]

Amúgy a labda is tökéletes, de az fárasztó ha sokáig használja az ember. És egy jó tanács: óránként 10-15 perc felállva, mozogva még a legjobb szék mellett is kell. És egyáltalán, a mozgásszegény életmód mellett nincs jó ülőbútor.

2015. aug. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pityupocse válasza:

Ez a nagy baj, hogy SEHOL nincs mindenkire érvényes válasz ebben a ülés/szék/gerinc problémában, viszont mégis egyre többen kapnak sérvet, betegednek le, megy rá az életük, arra hogy számítógépen dolgoznak.

26vagyok, és alig tudok mozogni egy hirtelen jött becsípődés miatt, ami azóta elmúlt, de továbbra is jön megy a gyengébb fájdalom, kb semmit nem tudok csinálni.


Sokat olvastam róla, de sehol nem találtam pontos utasításokat mi is lenne a teendő, egy valamiben egyetértenek. Tornázni kell, hátizmot fejleszteni, mert különben cseszheted a széket meg a gyógybogyókat. Ezt is taníthatnák már az iskolában, vagy tvben tolják, amellett hogy napi x liter vizet fogyassz, mert én eddig senkitől sem hallottam, hogy ülő munka mellett kötelező a hátizom gyakorlat.


Ha a torna megvan napi szinten akkor megint ott tartasz hogy kellene egy jó szék, hogy dolgozni tudj. Na itt kezdődik az igazán nagy baj, mert ilyen nincs. SENKI az orvosok és gyógykezelők közül nem tudott ajánlani egy bizonyos széket v boltot ahova mehetnék, persze nem fővárosban élek, de akkor is.

Neten is millió verzió van. És ha belegondolsz hogy 10k tól 600k ig (és akár e fölött is) gyártanak széket, akkor mégis hogy vehetnél meg egy random 150k FTos széket. Ha a 400.000ft os szék a minőségi, akkor miért gyártanak 25.000ft szemetet? Hogy lehet jó az olcsó vacak, vagy miben jobb az ami 10x többe kerül, erről sem találtam hihető magyarázatot.


Itt egy videó aminek a leírásában van pár drágább ajánlás, ezek minőségi székeknek tűnnek, de inkább azoknak akik megelőzni akarják a bajt, ha már sérvvel küszködsz nem tudom mi a teendő, mert ülve nem bírsz ki 2+órát sem.(én jelenleg 15 percet sem)


https://www.youtube.com/watch?v=MgRE2PFnfNw

2018. jan. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!