Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lúdtalpasok! Van akinek okoz...

Lúdtalpasok! Van akinek okoz valami panaszt is a lúdtalpa?

Figyelt kérdés
Hordtok lúdtalpbetétet? És nyáron szandálban, papucsban nem fáj a lábatok?

2013. márc. 1. 12:05
 1/9 anonim válasza:
100%
Persze h okoz panaszokat.... Én nem hordok lúdtalp betétet, de púpos lehet a lúdtalptól az ember...Azon kívül fáj a derekad és a talpad is... :D És nem csak szandálba papucsba fáj a lábam, hanem mindenbe, legjobb ha mezitlább mászkálsz (otthon) :) Persze nem mindig fáj!
2013. márc. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nekem a lúdtalp gerincferdeséget és hátfájásokat okozott, hordtam 2évig a lúdtalpbetétet és már teljesen elmúlt a lúdtalpam is a gerincferdeségem és már nem fáj a hátam se
2013. márc. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az iskolai éves vizsgálaton mondták,hogy lúdtalpam van.Nem okoz panaszt,nem fáj,de gondolkodom a lúdtalpbetéten.
2013. márc. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Térdfájdalmat és bütyköt is okozhat.
2013. márc. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem is ez a bajom, volt mikor jobb lett, de most szörnyen fáj a lábam szinte mindenben, mezítláb is mindig lábujjhegyen kell járnom, mert nem tudok lelépni telitalpra mert nagyon fáj.

Balerinában konkrétan sírtam a fájdalomtól mert nagyon fájt a sarkam.

Magassarkúban meg egy idő után elől a párna részen fáj nagyon a csontom.

Lúdtalpbetét meg szinte egyik cipőmbe se fér be anélkül hogy ne kéne meglazítanom a fűzőt...19L

2013. márc. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem annyira kell vigyázni, hogy külső talpélen álljak vagy járjak, különben megfájdul a talpam vagy a hátam. Ez a lúdtalp miatt van, a külső talpélen járás egy természetes kompenzáló, ellensúlyozó mechanizmus.
2013. máj. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sanszos hogy nem tesz jót. Az egész gerincnek, áttételes okoknál fogva akár még a szívnek sem (bakker!).


Idővel ez konkrétan fájdalmakat is okozhat. Addig még megtalálom az igazi kezelést rá. Betét nyilván nem oldja meg a talpboltozat süllyedést.


2 lehetséges megoldást látok esélyesnek, ha valamilyen torna van rá ami izmok erősítésével javulást érhet el, illetve elvileg a keleti gyógyászat ismer valamilyen energetikai problémát a lúdtalp mögött, és ezt kezelve helyreáll ez is. Sajna még nem tudom mi ez, de ha a közeljövőben erről sikerül többet megtudnom, lementem ezt a kérdést.

2013. júl. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem hordok lúdtalpbetétet már egy jó ideje, mert én nem éreztem, hogy lenne valami pozitív hatása. Gerincferdülésem van, és sok egy helyben állás után nagyon fáj a talpam, meg a bokám. Ha hajolgatni kell munka közben, akkor a derekam is. Munkahelyen szokott fájni, mert álló munkát végzek, igaz csak hatórásat. De a mostohanyámtól megkaptam már, hogy rinyálós vagyok, mert ő még ennél is többet ki bírt. Neki nincs lúdtalpa. Egyedül sportcipőben nem fáj a lábam, a többi nem a legjobb.
2013. júl. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves TaplalkozasHarcmuvesz, jó nyomon vagy, tényleg van lúdtalp elleni talptorna :) Az enyhe esetekben ezt javasolják az ortopédián is, és adnak hozzá egy fénymásolt papírt, amin a torna lépései vannak. De a talpbetét is segít, mert megakadályozza azt (vagy legalább csökkenti a mértékét annak), hogy a talpadban levő kis csontocskák rossz pozícióba kerüljenek, és az őket összekötő inak és szalagok abnormálisan megrövidüljenek vagy kinyúljanak (amit utána még nagyobb meló lenne a talptornával helyrerakni).
2013. júl. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!