Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Műtét vagy nem műtét? (ez itt...

Műtét vagy nem műtét? (ez itt a kérdés. ) A téma nyaki ciszta eltávolításával kapcsolatos dilemma, amiben segítségeteket, javaslatotokat kérem! Részletek alant! Köszönet!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Édesapámnak nyaki cystája van, amit az orvos műtétes eltávolítással oldana meg. Nem tudja, szedesse-e ki, mert negatív műtét utáni tapasztalatokról számolt be neki beavatkozáson átesett ismerős.

Ha jól tudom, rosszindulatúság csak ritkán fordul elő, de ha bent marad a duzzanat, az később is problémákat, gyulladást, lázat okozhat. Műtét után állítólag hormonkezelés kell, illetve csontritkulás rendszeres ellenőrzése stb.



2013. márc. 1. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyaki cysta? Utána hormonok,csontritkulás? Itt valami nem stimmel.Nem pajzsmirigy,mellékpajzsmirigy betegségéről van szó?
2013. márc. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, valóban pajzsmirigy. Bocsánat a téves kérdésért!
2013. márc. 2. 08:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok minden lehet az oka a golyvának. Először mindig az okot kell kezelni,de gyakran szükség van a megnagyobbodás műtéti eltávolítására.Azt az orvosok tudják,h mikor.Viszont,ha javasolják meg kell csinálni,mert később még több problémát okoz(nyelés,légzés)és,mint mindennél,itt is igaz,h minél kisebb annál könnyebb műteni.
2013. márc. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 amigdala42 ***** válasza:
100%
Szerintem is érdemes az orvosra hallgatni , és müteni , én magamnak kérnék egy biopsziás mintavételt . Lehet apukádnak meg is csinálták .
2021. márc. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!