Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orvos, pszichológus, szülő....

Orvos, pszichológus, szülő. Nem gondoljátok, hogy kissé sablonos ez a válasz az egészségügyi kérdésekre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megfigyeltem, hogy kb minden második kérdésre ez a reakció érkezik, hogy "menj el orvoshoz", "mondd el szüleidnek" és ehhez hasonló... Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én igyekszem a kérdező helyébe gondolni magam és arra jutottam, hogy szerencsétlen sokszor annyira szégyelli a gondját, hogy szem,élyesen nem meri felvállalni a dolgot, erre meg sokan elküldik és benyomnak ilyen sablon-szöveget. Azt gondolom, ez nem segítség. Ezek nálam tipikusan az offos válaszok. Miért nem lehet érdemi tanácsot adni a kérdezőnek, miért kell mindig egyből elküldeni szakemberhez... Nyilván ha fel merné vállalni, vagy lenne rá lehetősége, akkor megtette volna/megtenné, de ha ide ír, valami oka lehet rá, nemde?


Félreértés ne essék, nem minden kérdésnél beírt kommentekre vonatkozik ez, hisz vannak esetek, amikor valóban tényleg kell a szakember, de közel sem annyiszor, mint ahányszor itt látom a kommenteknél... Miért nem lehet szerintetek érdemi tanácsot adni a kérdést feltevőnek? Én úgy lennék vele, ha csak sablont tudnék írni, inkább nem is írok...


Kedves kérdést feltevők, hozzátok is szól a kérdést, mennyire vagytok megelégedve a sablon válaszokkal, amik orvos, pszich. stb felé küldenének reflexből?


A válaszaitokat előre is köszönöm...


UI: Tudom, itthon divat a szélsőséges gondolkodás a szakemberek vonatkozásában; vagy akkor is dokihoz megyünk, ha a jobb felső hajszálunk fáj, vagy akkor sem, ha félholtak vagyunk... de ez sztem nem normális így...



2013. márc. 2. 07:26
1 2
 1/11 bensdorp ***** válasza:
72%

Nem sablonként írják a válaszolók ezeket a megjegyzéseket, hanem megpróbálják rábírni a kérdezőt, hogy szakemberhez forduljon, ami szinte mindig a leghelyesebb megoldás, és ahogyan már kérdés nélkül is kellett volna tennie az illetőnek. Ez a lehető leghasznosabb válasz, amit a fórumozók írhatnak.

Igen, általában bátortalanság és szégyen az oka az egészségügyi dolgozóktól való tartózkodásnak, de ez az, aminek nem volna szabad ilyen általánosnak lennie az emberek gondolkodásában. Nagy szükség lenne rá, hogy ezt kineveljék a társadalomból - talán egyszer egy éveken át tartó egészségnevelés óra az iskolákban ezen segíteni fog, én reménykedem, hogy ez megvalósulhat.


A szülők beavatásának tanácsolásáról pedig szintén az a véleményem, hogy mikor ezt írják a válaszolók, tényleg ez lenne a helyes megoldás. A kommunikációs problémák az emberek között pedig még sokkal nagyobb gondot jelentenek, mint a szakemberhez fordulás hiánya. Ezt is tanulni kell még a legtöbbeknek, aki ilyen problémák megoldásáról kérdez (de nem is csoda, hiszen a még nem sokat tapasztalt fiatalok adják a felhasználók zömét).


Őszintén szólva nemigen találkoztam még ezzel a közhely-problémával, ami benned megfogalmazódott, aki csak unalmában vicceskedni vagy leteremteni akar, az nem ilyeneket ír.

2013. márc. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Tökéletesen igaza van az első válaszolónak! Azt kell tudomásul venni, hogy egy ilyen internetes fórum célja nem a diagnosztizálás és a gyógyítás, hanem csak a személyes tapasztalatok megosztása, de ez nem helyettesítheti az orvossal való személyes találkozást, mert csak ő tud biztosat mondani.
2013. márc. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Te normális vagy, már bocs?

Sokszor egy orvosnak is nehéz kitalálni, hogy mi baja a páciensnek úgy, hogy ő látja, vizsgálja!

Itt meg laikus emberek vannak. LAIKUSOK (elvétve egy-két orvostanhallgató vagy gyógyszerészhallgató). Sokan alapvető dolgokkal nincsenek tisztában. Néha olyan baromságokat olvasok, hogy fogom a fejem.

De még ha vki ért is hozzá, neten keresztül NEM lehet diagnosztizálni.

Azért írják, hogy menjen orvoshoz, mert az orvos tanult sok évig azért, hogy értsen hozzá.

2013. márc. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%
Azt megértem hogy szülőkhöz nem mész el, de orvoshoz, akár szüleid tudta nélkül nyugodtan elmehetsz, nem lesz belőle bajod, nem mondja el senkinek, jó eséllyel már volt dolga 50 hozzád hasonló esettel.
2013. márc. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

sziasztok


köszönöm az eddigi válaszokat...


jóllehet, sok dologban igazatok van, de attól tartok, hogy nem értettétek meg a kérdésem lényegét, fő mondanivalóját. Ezért nem is hibáztatok senkit, nem is vártam igazán, hogy átlátják sokan a szándékom.

A magyar orvoslás egyes eseteibe meg inkább nem megyek bele...

Azért remélem, lesznek olyan válaszadók, akik megértik, amit szeretnék kérdezni...

2013. márc. 2. 15:30
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

Nem kissé, hanem nagyon.

Nem azért kérdez valaki itt, hogy azt olvassa, hogy menjen el orvoshoz, pszichológushoz, beszélje meg a szüleivel.

Ha nem tudja a kérdésre a választ, inkább ne is válaszolna.

Sok esetben az orvos sem ad kellő felvilágosítást a betegnek, nem beszélve az esetleges félrediagnosztizálásról.

Van amikor igenis sokat segít(ene) olyan valaki válasza, aki már átesett hasonló betegségen/kezelésen.

Sajnos az elmúlt időszakban megtapasztaltam az orvosok sok tanulás árán megszerzett "tudását" és szakmai "elhivatottságát", az egészségügyi dolgozók "gondosságát"

Akinek tudok, segítek a saját tapasztalataim alapján és ahhoz fűzöm hozzá, hogy menjen orvoshoz.

Ha pedig nem tudok segíteni neki, nem válaszolok (mert az nem segítség, hogy orvoshoz küldöm)

Előbb utóbb majdnem mindenki megtapasztalja, hogy néha igenis jól jön egy laikus segítsége és az orvosok is sokszor tévednek, gyakran nem mondanak el a betegséggel kapcsolatos fontos tudnivalókat.

2013. márc. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Én értem :)
2013. márc. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok...


Na végre... Azt sejtettem, hogy az első válaszok a valódi szándékom tudatosulására csak vakfolt-válaszok születnek, de abban csak reménykedtem, hogy lesz(nek), aki(k) megérti(k) a mögöttes tartalmat.


Örülök neki, hogy egyetértő véleményt is kaptam. S kérem az ettől a ponttól válaszadókat, hogy ebben a szellemben értsék a kérdésemet.


Legyenek kissé empatikusak és gondolják bele magukat a kérdező helyzetébe, aki szégyell és kínosnak találja minden problémáját. Szerintetek az neki segítség, hogy lényegében annyit kap válaszul, hogy "irány a doki"? Szerintem nagyon nem arra vágyik. Ha végső soron is az a következtetés, az rendben, de egy mentális problémával küszködő (szégyen, stb...) számára alapos, körberágott érv kell, miért is vállalja fel a kilétét és kínjait.


Várom a további kommenteket és olyanoktól is, akik tettek már fel egészségügyi kérdést, de "érdemi" választ nem kaptak, csak hogy forduljanak orvoshoz, szülőkhöz, pszichológushoz...


A kommentre regálva meg, sajnos ismerem a magyar egészségügyiek "elhivatottságát" és a körülményeket is...

2013. márc. 3. 07:22
 9/11 anonim ***** válasza:
41%
Nekem volt hogy érdeklődésből kérdeztem valamit, erre csak olyanokat írtak, hogy ne törődjek vele, meghogy szakembert kérdezzek.... Aztán elmondtam, hogy csak kíváncsi vagyok, de nem értették meg, ugyanúgy mondták hogy ne törődjek vele. Én meg velük nem törődtem és továbbra is kíváncsi vagyok. :)
2013. márc. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
45%

előző...

Pedig ilyen sokszázalékosok is írtak, szóval durván problémák vannak itt a helyzetértelmezéssel, ami nemjó. Azonban azt szeretem amikor valaki hajlandó értelmezni a kérdést, és arra válaszolni. Pl nemrég volt egy kérdés, hogy "Valaki hallott már az xy dologról?", erre a válasz: "Igen". :) Gyönyörü. A válasz egyszerüen meg van válaszolva, és a kérdező rájöhet, hogy esetleg valamit kifelejtett a kérdéséből, ha mást is meg szeretne tudni. Szóval a kérdéseknél is van gond ám rendesen. Ezek a huzzeldokhoz-ózók meg nem értik a tömegkommunikáció csodálos lehetőségeit. Plusz meg még kicsit túlgondolják a doki státuszát, szegény dogi gyakran nemsokat tud segíteni, max fájdalomcsillapítot ad vagy valami egyéb tünetkezelőt, eléggé le van korlátozva a készlettára. No persze mindenki menjen el akinek el kell mennie, én nem azt mondom hogy ne, csak azt, hogy valóban nem ez az egyetlen megoldás.

2013. márc. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!