Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ugye ez mar alkoholizmus,...

Ugye ez mar alkoholizmus, hogyan segithetnek neki? Biztos vagyok benne ha igy folytatja par even belul lesz valami baja, az alkoholistaknal, eloszor a majat tamadja meg?

Figyelt kérdés
Egy ismerosom mindennap iszik, sor, bor, erosebb piak. O azt mondja, hogy csak a stresszt uzi el ezzel, de sajnos mar jo par eve ezt csinalja, es 2 pohar pia utan mar nem tud megallni en ugy latom. Ha akarja kibirja a napot ugy is hogy nem iszik, de ez egyre ritkabb. es amikor pias belem kot, minden szarnak lehord, gondolom ilyenkor nem nagyon tudja hogy mit beszel.
2013. márc. 5. 22:13
 1/9 anonim válasza:

Ez már alkoholizmus, a stresszt pedig nem ez űzi el, ezzel csak elmenekül előle. Pszichológus, vagy elvonó, esetleg mindkettő.

Amúgy annyit hozzá, hogy ha valaki igazán alkesz, azon is láthatod, hogy remeg a keze, felmegy a testhőmérséklete, ha nem jut hozzá, és ezzel vigyázni kell - a teljes megvonás halált is okozhat!

2013. márc. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De nalla ilyesmit meg nem lattam, hogy remegne vagy rosszul lenne ha nem kap piat! Es mondom ha akarja akkor kibirja par napig
2013. márc. 5. 22:18
 3/9 A kérdező kommentje:
Es sajnos a hulye baratai meg jobban bele viszik, ugyhogy nem tudom maskepp hogyan segithetnek
2013. márc. 5. 22:19
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen,ez alkoholizmus.Sajnos azonban nem sokat tudsz ellene tenni,ha Ő nem partner ebben.Ha hajlandó rá menjetek el a területileg illetékes addiktológiára,oda beutaló kell a háziorvostól.Nagyon ritka az az alkoholista,aki segítség nélkül le tud szokni.Amúgy az idegrendszert,májat,emésztőrendszert,keringést egyformán leépíti.
2013. márc. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért nem észlelitek a megvonási tüneteket,mert ahhoz hosszabb idő kell.Nem tudom,h Ő hány éves,mióta iszik?
2013. márc. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
lassan 40 eves, tulajdonkeppen nem tudom hogy miota iszik ilyen gyakran , szerinte 20 evesen ivott eloszor sokat
2013. márc. 5. 22:29
 7/9 A kérdező kommentje:
utanna nem tudom hogy mikor kezdte ezt a gyakori ivaszatot
2013. márc. 5. 22:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Próbálj meg hatni rá,akkor amikor nem ivott.És mielőbb vidd el orvoshoz! Sok sikert!
2013. márc. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Vigyem pszihologushoz?
2013. márc. 5. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!