Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lenne egy nagyon nagy problémá...

Lenne egy nagyon nagy problémám, mit tegyek az alkoholizmus ellen?

Figyelt kérdés
15 éves fiu vagyok.Az lenne az a végtelenül nagy probléma, hogy az édesapám közel alkoholista, majdnem alkoholista elmesélem az egész történetet:Édesapam 25 éves korában nösült meg boldog házasságban éltek közel 10-15 évet majd egy gyermeket is csinált vele aztán nem tudom miért apám rászokott az italra pedig szerintem nem volt miért, hogy rászokjon de hát rászokott igy asztán egy brutális, egy alkoholistának tartotta a felesége, ezért el is váltak, a gyermek az édesannyjához került.5-6 magányos év után apám megismerte édesanyámat melyel minket csinált meg, (tehát én és a testvéreim mostoha testvérek vagyunk avval az elsö gyermekkel amit csinált) engem és még két kis iker testvéreim vannak, köztünk 3 év külömbség van anyámmal 7-8 évet élt apám.Anyám és apám kapcsolata nem volt olyan jo mint az elsö feleségével mert már ekkor majdnem alkhoolista volt szinte minden héten ivot 1-2-szer.7-8 év után édesapám és anyám elváltak egymástol az ok szerintem az alkhool volt.Igy asztán én mivel nagyobb vagyok mint a testvéreim 3 évvel nem birtam az alkhoolt a házban és ezért a nagyszüleimhez kellet költözzek attól az idötöl, hogy elvált anyám édesapámtólédesapám egyfolytában csak ivott mig a nagyszüleim ugynem döntttek, hogy egy házba költözünk vagyis én, a 2 kistestvére, édesapám, nagymamám, és nagytatám egy házban eltünk egészen a mai napig és ugy is élünk továbbis azt remélvén, hogy apám leszokik az italról de nem szokott le napjainkban is iszik kevesebbet iszik de iszik szinte minden honapban 5-6szor iszik, mit iszik? Bolti votkákat amit talál a boltokba vagy a kocsmába szerintem ezek a votkák nagyon mérgezöek (kimikálusok) apámnak van munkahelye, takaritó a polgármesteri hivatalba.Szóval igy áll a helyzet apám most 2-3 napja volt valahol mert a polgármester behivta valamiért valamit segitett nekik cipelni és avval jöt haza, hogy ö talált vagyis édesapám talált magának egy 26 éves lányt 34 év van közöttük vagyis apám 60 éves.Enyi a történet nagyjábol ha lehetne hogy leirjam, szoval nagyon de nagyon hosszu történet nem állok oda elmesélni mert nincs türelmem hozzá:Apámat nagyon szeretem annak ellenére hogy ö nem nagyon szeret engem mivel én az életem nagy részét a nagyszüleimmel éltem le nagymamámnak és tatámnak hálásan megköszönöm, hogy volt türelmük engem felnevelni mamámat és tatámat is végtelenül szeretem de az a helyzet hogy tatámis iszik elég sokat szinte mikor elmegy bevásárolni mindig iszik szoval az egyetlen felnöt ember aki nem iszik a családomban az mamám, szoval ijen életünk van.Hallottam arrol hogy van elvonó kura de az nem segitene semmit sem tatámnak sem édesapámnak ök ketten nagyon sokat veszekszenek egymással szinte nem birják egymást, édesapám is annyiszor hazudott nekem és igért, hogy már nem fog inni de nem tartotta be a szavát és apám az italért képes veszekedni is tatámis ugyszintén.Segitsetek valamivel nem tudom, hogy mivel de valahogyan.Az elvonó kurát gondoltam én is de semmit nem ér mert tatám volt ilyen elvono kurán 37 evvel ezelöt de már amikor kiengedték a korházból rá nehány honapra megint ivott és szerintem az MÉG VESZÉLYESEBB, HA AZ ELVONÓ KURA UTÁN IS ISZIK.Én higyétek el 15-éves létemre nem birom ezt az életet tovább mert:Apám iszik, tatám iszik, mamám végtelenül veszélyes szivbajjal küzködik én pedig ugyszintén a szivemmel van baj tul nagy a vérnyomás és még a szivemmel is baj van.Most 1 hete (attol függ mikor olvassátok)Január 9 -én voltam vizsgálaton a korházba mert az orvosok szerint én sem allok jol az egészséggel az idegorvos azt mondt, hogy közel én is idegbeteg vagyok mint nagymamám, kaptam is gyogyszereket de nincs kedvem szedni öket mert nincs értelme az életemnek:anyám ránk se néz apám és tatám olyan amilyen, mamám ugyszintén én ezt az életet tovább nem birom.Féltem apámat és tatámat is végtelenül féltem mert igy konyen meg kapják a majrákot vagy gyomor rákot, mamámról nem is beszélve öt szinte annyira szeretem hogy az életemet neki adnám.SZÓVAL MI TÉVÖ LEGYEK?

2013. jan. 12. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez az alkohol átka. Nem tudsz sokat tenni, mert a leszokás az akaraterő kérdése.

Próbálj böngészni a neten, hátha találsz valami ötletet:

Google > alkohol elvonó

2013. jan. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Te egy tündérpofa vagy! :) Semmit se tudsz tenni apáddal és tatáddal.Ez van,ezt kell szeretni. De te semmiképp ne kövesd a példájukat! Hamarosan felnőtt leszel,akkor majd jobban tudsz vigyázni a mamádra és az életed is könnyebb lesz,ha igyekszel. Ne add fel,mindig csak az aznapot bírd ki,így szép lassan felnősz és akkor több lehetőséged lesz. Apád és tatád ezt az életet választották,te válassz másfajta életet. Ezen dolgozz és törődj bele abba,hogy aki nem hagyja,hogy segítsenek rajta,azon nem kell segíteni. Sok szerencsét!
2013. jan. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Alkoholista a családban

„Az alkoholizmusról az alkoholisták jutnak eszünkbe . . . Bár talán egyetlen alkoholista van csak a családban, mégis az egész család szenved az alkoholizmustól ” (Dr. Vernon E. Johnson).

AZ ÖTÉVES Alice az ágyban feküdt, lábában lüktetett a fájdalom. Két nappal azelőtt megsérült és egész lábát gipszbe rakták. De a gipsz túl szorosra sikerült és lába dagadni kezdett a rá nehezedő nyomástól. Alice könyörgött a szüleinek, hogy vigyék orvoshoz, de az apja másnapos volt, az anyja pedig nem tudta, mitévő legyen: kinek van szüksége nagyobb odafigyelésre.

Néhány napon belül Alice lába érzéketlenné vált. Amikor sötét folyadék kezdett lábujjai közül kicsurogni, Alice-t a szülei végre kórházba szállították. A gipsz levétele után az egyik nővér elájult a látványtól. Az elüszkösödés miatt nem volt mit tenni, amputálni kellett Alice lábát.

Alkoholizmus és az általa kiváltott társfüggőség

Ennek az esetnek a tragédiája azonban jóval többet jelentett egy végtag elvesztésénél. Alice apja alkoholista volt. S mint ilyen, sem érzelmileg, sem fizikailag nem számíthatott rá a kislánya, amikor neki rettentő nagy szüksége volt rá. „Az alkoholizmus természetéből következik, hogy az alkoholista életében a család a legutolsó helyre szorul — első az alkohol és minden azzal kapcsolatos dolog” — mondja Toby Rice Drews tanácsadó.

S mi a helyzet Alice édesanyjával? Ő is függőségben élt, de nem az alkoholtól, hanem alkoholista férjétől. Jellemző módon a nem alkoholista házastárs minden energiájával azon van, hogy leszoktassa férjét az ivásról, vagy legalábbis megpróbál megbirkózni férje kiszámíthatatlan viselkedésével. Annyira leköti őt az alkoholista férj problémája, hogy ugyanolyan függőségi tünetek ütköznek ki rajta is — de alkohol nélkül. Ezért az Alice édesanyjához hasonló embereket gyakran [az alkohol] társrabjainak nevezik.

Az alkoholista és a társfüggőségben szenvedő személy saját magán kívül akaratlanul is valaminek vagy valakinek a hatalma alatt él. Sem az egyik, sem a másik személy nem akar tudomást venni annak létezéséről, tagadják azt. Érzelmileg mindketten megközelíthetetlenek gyermekeik számára. Életük csupa kudarc, hiszen az alkoholista nem tud ellenőrzést gyakorolni az ivása felett, a társfüggőségben szenvedő személy pedig nem tudja ellenőrzése alatt tartani az alkoholistát, és egyikük sem tudja irányítani azt a hatást, amelyet az alkoholizmus gyakorol a gyermekeikre.

De van segítség az alkoholista és a családja számára.

2013. jan. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Hogyan segíthet a család?

„Az ember először iszik egy italt, azután az ital iszik egy italt, végül pedig az ital elnyeli az embert” (Keleti közmondás).

EGY ingoványos terület szélén jársz. A talaj hirtelen süllyedni kezd alattad. Pillanatok alatt egyre mélyebbre süllyedsz. Minél jobban vergődsz, annál mélyebbre süllyedsz.

Ugyanígy nyeli el az alkoholizmus is az egész családot. A társfüggőségben szenvedő házastárs hasztalan küzd azért, hogy leszoktassa házastársát az ivásról. A feleség szeretettől indíttatva fenyegetőzik, de a férj tovább iszik. Eldugja a férje elől a szeszes italt, de ő másikat vásárol. Elrejti férje pénzét, de az kölcsönkér a barátjától. A feleség megpróbál a férj családja, élete és Isten iránti szeretetére hivatkozni — de mindez hiábavaló. Minél többet hadakozik ellene, annál mélyebbre süllyed az egész család az alkoholizmus mocsarába. Az alkoholistáknak nyújtandó segítség céljából a családtagoknak először is azt kell megérteniük, miben rejlik az alkoholizmus. Tudniuk kell, hogy néhány „megoldás” miért vall szinte mindig kudarcot, és meg kell tanulniuk, milyen módszerek vezetnek eredményre.

Az alkoholizmus nem csupán részegséget jelent. Ez krónikus ivási rendellenesség, amelynél az egyén egyetlen gondolata csakis az alkohol, és amelyet az alkoholfogyasztás mértéke feletti uralom elvesztése jellemez. Bár a legtöbb szakértő egyetért abban, hogy az alkoholizmus nem gyógyítható, mégis megfékezhető egy egész életre szóló önmegtartóztató életmóddal. (Vö. Máté 5:29.)

Bizonyos tekintetben ez a cukorbetegek helyzetéhez hasonlítható. Bár a cukorbeteg nem tud változtatni az állapotán, mégis együtt tud működni a szervezetével oly módon, hogy tartózkodik a cukortól. Hasonló módon egy alkoholista sem tud változtatni azon, hogy szervezete miként reagál az alkoholra, de igenis képes a rendellenességével összhangban működni oly módon, hogy teljesen tartózkodik a szeszes italtól.

Ezt azonban könnyebb mondani, mint megtenni. Az alkoholista önmagát csapja be, amikor tagadja, hogy alkoholista lenne. ’Én nem vagyok az.’ ’A családom kerget az ivásba.’ ’Egy olyan főnök mellett, mint az enyém, ki az, aki nem iszik?’ Ilyen érvekkel gyakran az egész családot sikerül rávennie, hogy kifelé tagadják a tényt. ’Apádnak szüksége van lazításra a nap végén.’ ’Apunak muszáj innia, különben nem tudná elviselni anyu szekatúráját.’ Semmilyen körülmények között nem akarják kiteregetni a családi titkot — hogy az apa alkoholista. „Csak így tudnak együtt élni — fejtegeti dr. Susan Forward. — Alkoholista családokban oly megszokottak a hazugságok, a magyarázkodások és a titkolózások, mint a levegő.”

A családtagok csak úgy tudják az alkoholistát kihúzni az ingoványból, ha ők maguk már kikerültek belőle. Egyesek közbevethetik: ’Nem nekem, hanem az alkoholistának van szüksége segítségre!’ De fontold meg: milyen szorosan azonosulsz érzelmileg és a tetteid által az alkoholista viselkedésével? Milyen gyakran okoznak esetedben a cselekedetei haragot, aggodalmat, csalódottságot és félelmet? Hányszor maradsz otthon, hogy az alkoholistával törődj, holott sokkal fontosabb munkát kellene elvégezned? Amikor a nem alkoholista családtagok lépéseket tesznek életük megjobbítására, akkor ezt esetleg az alkoholista is követheti.

Ne vedd szívedre a szemrehányásokat. ’Ha jobban bánnál velem, biztosan nem innék’ — mondhatja az alkoholista. „Az alkoholistának szüksége van valakire, akire átháríthatja a felelősséget azért, hogy iszik” — mondja Toby Rice Drews tanácsadó. Ne dőlj be ennek. Az alkoholista nemcsak a szeszes ital rabja, hanem függőségben él azoktól is, akik hitelt adnak szavainak, hogy ő nem alkoholista. A hozzátartozók így talán akaratlanul is állandósítják az alkoholista ivását.

A bibliai példabeszéd, amely az önuralmát vesztett emberről szól, éppúgy vonatkoztatható az alkoholistára is. „Hadd viselje a következményeket. Ha egyszer kihúzod a bajból, újból ki kell majd húznod” (Példabeszédek 19:19, Today’s English Version). Igen, hagyd, hogy az alkoholista maga hívja fel főnökét; hagyd, hogy saját maga kecmeregjen az ágyába; és hagyd, hogy ő takarítson fel maga után. Ha ugyanis a család elvégzi helyette ezeket a dolgokat, ezzel csak hozzásegítik, hogy halálra igya magát.

Kérj segítséget. Nehéz, s talán lehetetlen is valamely családtagnak egyedül kikerülni e mocsárból. Támogatásra van szükséged. Olyan barátokra támaszkodj, akik nem támogatják az alkoholizmus tényének elpalástolását, de akik ugyanakkor nem hagynak téged cserben.

Ha egy alkoholista kész beleegyezni, hogy segítséget kapjon, ez nagy öröm. De ez a gyógyulási folyamatnak csak a kezdete. Az alkoholtól való fizikai függőséget néhány nap alatt meg lehet szüntetni méregtelenítés által. De a lélektani függőséget sokkal nehezebb megszüntetni.

2013. jan. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!