Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sokizületi fájdalomnak mi...

Sokizületi fájdalomnak mi lehet az oka? (lent)

Figyelt kérdés
Körülbelül 2,5 éve fájnak az izületeim. 18 éves vagyok, normális testalkatú, szeretek sportolni, de a fájdalom miatt már nem vagyok rá képes. Rengeteg orvosnál voltam már és senki nem tudott vagy akart segíteni. Erőltetésre csak rosszabbodik. Ha bárkinek van ötlete, nagyon hálás lennék mert már lelkileg is elgyengültem ettől.
2013. márc. 6. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Jobb esetben valahol gyulladás van a szervezetedben (fog, mandula), rosszabb esetben autoimmun folyamat, és azért nem tudnak mit kezdeni vele. Egyik barátnőmnek volt ugyanilyen problémája, nála végül a mandulája volt a góc (bár a torka sosem fájt), kivették, és azóta semmi baja az ízületeinek.
2013. márc. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kellemes étkezési szokásaink mellett (tejfogyasztás, gabonafogyasztás, cukrozás, hüvelyes zöldségek elfogyasztása, növényi olajok használata) a szervezet szintű gyulladások igen általánosak, minden embernél. Pech, hogy nálad már ilyen fiatalon ennyire látványos problémád van. Előjöhetett volna 30-40 éves korodban is.


Le kell tenni a glutént, az állandó keményítőevést, a tejfogyasztást, a bél áteresztését okozó lektinekben dús burgonyát, hüvelyeseket.


Helyettük meg a régi, jól bevált zöldségeket, húsokat, gyümölcsöket kell enni, ahogyan emberhez illik.

2013. márc. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*hogy nálad már ilyen fiatalon ennyire látványos problémád van -> hogy már ennyi idősen ilyen erős panaszt okoz. De megfoghatod a jó oldalát: a panaszaid miatt elkezdhetsz egészségesen enni, ezzel megelőzve mondjuk egy halálos betegséget, de minimum a további szenvedést.
2013. márc. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval egyet értek.Nekem is egyből egy autoimmun folyamat ugrott be.Azért gondolom,mert ha kivizsgáltak,akkor a gócok lehetőségét kizárták.Márpedig ilyen fiatalokon az un. kopásos rendellenességek még koraiak.
2013. márc. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És azért,hallgathatsz Harcosra is:) Bármi a probléma,egészséges táplálkozással lehet a tüneteket csökkenteni.
2013. márc. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A gyulladásokat, gócokat biztos észrevették volna az orvosok? Ezeket vérteszt kimutatja vagy érdemes tovább vizsgálódni a témában? Ha igen, hogyan?


Hogyan lehetne kideríteni, hogy autoimmun betegségem van és azzal mit lehet kezdeni?


Néhány hónapja paleolit diétán vagyok, de eddig nem éreztem változást az izületeimmel kapcsolatban ( a közérzetem jobb lett).


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2013. márc. 7. 14:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Az un.góckutatás során el kell menni gégészetre,fogászatra(olyan helyre,ahol meg is röntgenezik a fogakat) és nőknek nőgyógyászatra, férfiaknak urológiára, valamint kell egy labor vizsgálat. Autoimmun betegségekkel immunológus foglalkozik,ha nem találnak sehol eltérést a góckutatásban érdemes immunológiára kérni beutalót.
2013. márc. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sokizületi gyulladás során a fehérvérsejtek kieszik a glükozamint az izületeidből, a porcokból. Ennek következménye a fájdalom, amit érzel. Ezt kell pótolni. Erre vannak glükozamint tartalmazó procerősítő anyagok, amelyek legalább 1000 mg glükozamint tartalmaznak (ez a napi ajánlott terápiás mennyiség).
2016. máj. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!