Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A szívzörej mennyire veszélyes?

A szívzörej mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, és ma voltam kardiológusnál. Azt mondta, hogy elég erős, szóval vissza kell mennem több mint egy hónap múlva szívultrahangra. A szívem is nagyon erősen ver, a kezem pedig mindig hideg és lilás-vöröses. Ez nagyon komoly?

2013. márc. 7. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
A szívzörej nem önállóan értelmezhető betegség, hanem egy tünet, ami utal(hat) leginkább szívbillentyű-betegségekre. Ha le tudnád írni, hogy pontosan milyen zörejt hallottak (systolés vagy dyastolés, hány hatodos, stb.), és mennyire vagy terhelhető fizikailag, az informatívabb lenne. Biztosan az ultrahang fog tudni mondani.
2013. márc. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Leghangosabban a csúcs felett hallható holsystolés 5/6 erősségű zörej. Ez mit jelent?
2013. márc. 7. 18:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez a típusú zörej arra utal, hogy a bal pitvar és a bal kamra közötti mitralis billentyű nem zár tökéletesen (orvosi szóval inszufficiens), így amikor a szíved összehúzódik, a vér nemcsak előre (a tested felé) áramlik, hanem egy része visszamegy a tüdőbe. Ez akár magyarázhatja a heves szívdobogást is. Az 5/6-os zörej valóban elég hangos, de ebből nem lehet egyértelműen következtetni a probléma mértékére. Ezért kell az ultrahang, azon látszani fog. A kezelés szükségessége, illetve annak formája is ettől függ.
2013. márc. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De ugye nem fogok meghalni? Vagy lehet hogy meg kell műteni?
2013. márc. 7. 19:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne pánikolj. Amíg nincs meg a szívultrahang, addig vaktában találgatnánk csak (az UH rengeteg kérdésre válasz fog adni - milyen mértékű a billentyűelégtelenség, kialakultak-e ebből következő problémák, stb.). Nagyon fiatal vagy még, ami jó, hiszen több a tartalékod. A billentyűinszufficiencia kezelhető dolog.

Az még fontos lenne, hogy mennyire bírod a sportolást, vagy fizikai terhelést? Kb. milyen a pulzusod (milyen gyors, illetve egyenletes-e vagy rendszertelen?)

2013. márc. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Incze István Csaba válasza:
Látom neked is ez a gondod..tegnap voltam én is EKG-én és a doki zörejt hallott..holnap már is megyek UH-ra..amugy mondta hogy stressz oka is lehet ennek a zörejnek,de kiderül.Szorítok neked. :)
2017. aug. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!