Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Káros, ha mágneses a fülesem?

Káros, ha mágneses a fülesem?

Figyelt kérdés

Kb így néz ki: [link]


Ma vettem észre, hogy ha összerakom a kettőt, akkor taszítják egymást, tök mindegy mit csinálok velük. Tehát, szó szerint lehet érezni, hogy mágneses, ha fordítok rajta, akkor egyik vonzza a másikat.

Lehet ebből komolyabb gond? Napi kb 2 órát van a fülemben.



2013. márc. 7. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Sose hallottál még, hogy a hangszóróban mágnes van? :) Ne hallgasd hangosan.
2013. márc. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bizony, minden hangszóróban van mágnes, így a fülhallgatóban is.

Nem hallottam/olvastam még sehol olyat, hogy a mágnes (nem elektromágneses gugárzásra gondolok) káros lenne az emberi szervezetre.


Előzőnek igaza van, ne hallgasd hangosan, mert a hallásodat ronthatja.

2013. márc. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. márc. 8. 16:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia


Úgy tudom a mágneses erőtér nem káros. A földnek is van egy minimális mágneses erőtere és az emberek is ebben mozognak. Így az emberek mozgása közben mindenféle különböző irányban a mozgásuktól függően fellép egy minimális erőhatás, amit a mágneses tér okoz. Ez tutira nem lehet káros. De igaz hogy egyben elhanyagolható mértékű is.


Vannak az ilyen MR gépek, amiket orvosi vizsgálatokra használnak. Ott nagyobb mágneses erő lép fel. Kb fél órát tarthatják bele az embert. Van aki mondta hogy érzi utánna hogy feláll a szőr a kezén. Elvileg nem káros meg is, mint a röntgen. És nem ismerem a működését, de szerintem nagyobb mágneses erőkről van szó.


Hallottam, hogy vannak az emberi szervezetben bizonyos molekulák, amik nem mindegy, hogy hogyan, milyen szögben állnak és ezeket a mágneses erőtér elmozdíthatja.


A fülhallgatóban sztem nem túl erős mágnes van, am kb minden fülhallgatóban mágnes lehet. És kb minden elektromos vezetéknek van mágneses mezeje is (csak ugye ha oda vissza megy egy vezetéken belül akkor kioltódik). Szal vannak mindenféle szép érdekes jelenségek.


De bizonyítottan nem hallottam hogy a mágneses mező káros lenne. Sztem valamennyire szükséges is, mivel földi körülmények között természetes, hogy van egy kis mágneses mező.


Lehet egyszer születik majd erről egy tanulmány vagy bebizonyítják hogy mégse. És azért a füles is elég kényes helyen van a fejnél. De nem akarlak megijeszteni ezzel hogy ártana vagy ilyesmi.


Szal azt akarom mondani ha nagy erőhatásnak vagy kitéve és hosszú ideig akkor a szervezetednek lehet hogy nem tetszene. Kérdés mi számít nagynak és hosszú időnek. Egy fülhallgató sztem nem okozhat gondot.


De jó lenne ha valaki fizika szakos is hozzá tudna szólni. Régebb én is gondolkoztam ezen, amikor sokat hallgattam zenét fülessel

2013. ápr. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Pépesre fog főni az agyad
2018. okt. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!