Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyógyszerfüggő vagyok.5hete...

E2010 kérdése:

Gyógyszerfüggő vagyok.5hete meg vontam magamtól a gyógyszert. Milyen tünetetekkel jár? És meddig fog tartani?

Figyelt kérdés
5hete meg vontam magamtól a gyógyszert. Gyógyszerfüggő vagyok. Kinek voltak gyógyszermegvonási tünetei, és milyen tünetekkel jár, és meddig tarthat el a tisztulási folyamat! Ha bármit tudtok írni ezzel kapcsolatosan nagyon meg köszönöm!

2013. márc. 9. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez egy elég nehezen értelmezhető kérdés, mivel nem derül ki, hogy milyen gyógyszerről van szó. Amúgy ha 5 hete nem szeded, akkor már lenne megvonási tünet is. Sanszos, hogy ez egy kamu kérdés.
2013. márc. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Melyik gyógyszerről van szó??
2013. márc. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja, és hogyan álltál le vele?
2013. márc. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Vlcskó-Lingl Ezsébet ***** válasza:
Semmilyennel, ha nem kamut írtál....én voltam gyógyszerfüggő, /nyugtató/, s a maximálisan gyógyszer-nélküliség legfeljebb 1 hétig bírható, de akkor már-már elviselhetetlen tünetei vannak. Izzadás, remegés, halálfélelem, sőt..delirium. Tehát nem hiszem el, hogy 5 hete tiszta vagy, ez csak olyan gyógyszernél fordulhat elő, ami klinikailag bizonyítottan NEM OKOZ függőséget!!!!!!!
2013. márc. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szia ! Nagyon örültem hogy írtál !!! Nagyooon !!! Most már több mint 5hét !!! Egy ismerősömnél voltam, nem emlékszem dolgokra, csak annyi hogy feküdtem, de még az is rémlik hogy néha főztem neki. Aztán 5hét vagy 6hét múlva, el kellett jönnöm tőle ! Amúgy Xanaxot szedek. Nos, eljöttem tőle a lábamon, egy másik ismerősömhöz, de nem tudom hogy jöttem el, de az a lényeg hogy a két lábamon Ma már jókai bablevest főztem , de az is igaz hogy nem tudom hogy hoztam össze de nem rég ettünk belőle és nagyon meg dicsérték ! Halucinálok , az emberek arcát eltorzulva látom, meg érzek remegést, de sokat nevetek ezen, tegnap ideges lettem, felhúztam magam valamin , nehezen koncentrálok, fáj a fejem, remegek érzem, meg nagyon pörgök, nyugtalan vagyok, aludni nagyon jól alszom, 2napig ment a hasam,cigizni nem bírok, . Remélem leírtam minden tünetet !! Én nagyon akarom ezt az egészet , nekem nincs más választásom !!! Mi az a delirium ? Légyszíves írj nekem hogy jó uton járok -e ??Nagyon várom válaszod és hidd el semmit nem szedek kb:6hete nem kamuzok hidd el !!! Ja ! És még annyit hogy sajnos hamar ideges leszek, szerinted meddig tarthat ez az állapot, és honnan fogom tudni hogy már nem fogok vissza esni soha, légyszives írj írj írj !!! Köszönöm nagyoooon !!!
2013. márc. 11. 13:14
 6/11 A kérdező kommentje:
Hidjétek el nem kamuzok ! Már 5hete nem szedem, tegnap jelentkezett egy furcsa tünet, nagyon féltem nagyooon !!!! Olyan érzésem volt hogy rögtön meg halok, egy dolog lebegett a szemem előtt, ... Hogy ! Te nem halálos beteg vagy hanem függő , és ez az érzés nem kerít hatalmába !!! Erős vagy nem félsz, és kibírod, erős vagy erős, nem fogsz korházba kerülni , nem , ott csak gyógyszerekkel tömnének, meg csinálod !!! A remegést már érzem de nem látom magamon . Az emberek arca el van torzulva , már elég sűrűn látom normális állapotba a dolgokat zúg a fülem, meg zsibbad a nyakam. Röviden ennyi. De főzök , és sütök, most fogok kalácsot sütni. Kérlek szépen SEGÍTSETEK HOGY hól tarthatok magammal, és mikor fogok kiürülni és honnan fogom tudni hogy meg gyógyultam teljesen !!!!! SEGÍTSETEK !!! Ja , és vitaminokkal tömöm magam, meg csalán teát iszom !!!! írjatok légyszíves , és ne hadjam abba ? Tegnap már meg fordult a fejembe hogy nem bírom tovább félek hogy az utcán,vagy ha ismeretlen emberek között járok akkor esetleg észreveszik rajtam hogy mi van , és kihasználnak és meg támadnak stb... SEGÍTSETEK ÉS ÍRJATOK , KÖSZÖNÖM SZÉPEN ELŐRE IS !!! SZIASZTOK !!!
2013. márc. 11. 13:21
 7/11 A kérdező kommentje:
Na hali ! 10-évig szedtem a Xanaxot. Elfogyott !Elmentem feliratni. Nem írták fel, mert a tajom érvénytelen. 2 nap mulva a lábamon mentem el a helyi kórházba ahol elküldtek egy ügyeletre. Az ottani orvos egy fiatal orvos volt, és nem írta fel, azt mondta hogy menjek el a közelbe lévő pszichiátriára . Nem mentem. Mert ! 1-2 emberrel beszéltem aznap este az utcán, és azt mondták ne menjek. Én kérdeztem hogy mit kell csinálnom ha haza megyek , csak feküdni. Én így is tettem sokáig , aztán meg untam a fekvést, meg úgy hozta a sors hogy már nem is feküdhettem tovább, ( az előző kommentbe leírtam hogy miért nem feküdhettem tovább ) így talpra álltam. Nem hiszem hogy úgy kell lennie annak hogy borzalmas testi fájdalmaim legyek meg delirium bár nem tudom hgy mit is jelent ez a szó , nem hiszem hogy úgy kell lennie , hogy én rosszul legyek, meg gyógyszerrel tömjenek, miért legyek én olyan állapotba mint amit leírtál. Én ebben hiszek hogy nekem nem kell hogy rosszul legyek, remélem ez nem lesz így !A delirium kifejezés elég rosszul cseng, de én hála ezt nem ismerem !Nagyon örülök hogy írtatok de én 10kemény év szenvedése után , és végre a sors meg adta nekem azt hogy 5 hétig feküdhettem , és el dobhatom a gyógyszert !!!Hálát adok a jó istennek !!! Sajnos nekem a gyógyszert nem kellett volna szednem , hibát követtek el ellenem súlyos hibát !!! Mindenkinek aki gyógyszerfüggő üzenem, hogy hidjetek magatokba, és ha hittek akkor még a halálból is fel fogtok kelni !!!! Legyetek erősek önmagatokért, és ne engedjétek hogy mások befolyásoljanak titeket !! Ha ebből az egészből kijövök ,akkor segíteni fogok másokon is !!! SZisztok és írjatok !!!
2013. márc. 11. 14:14
 8/11 A kérdező kommentje:
Kár hogy nem írt senki pedig vártam . Emberek én nem folytatom tovább, mert félek hogy a szervezetem fel fogja adni ! Mindent nagyban látok , iszonyatos gyenge vagyok, kisebb meg erőltetésre is kiver a víz , alig tudok koncentrálni , furcsán alszom mintha nem is aludnék, stb..
2013. márc. 12. 17:40
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de annyira zavaros volt amiket írtál, hogy gondolom azért nem érkezett újabb válasz.

A gyógyszerkről le lehet állni, de semmiképp sem hirtelen!

Apránként, fokozatosan csökkentve az adagokat, több hetes periódusokban. Csak így előzhetőek meg az elvonási tünetek.

2013. márc. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De hogy is ! Nem kell apránként, én vagyok rá az élő példa, csak akarni kell ! Tegnap még azt hittem hogy meg kell ebben a függőségbe halni , meg azt írta valaki hogy deliliumom lesz , arra gondoltam hogy nem érdekelnek már a kommentek ,egyedül akarok rájönni mindenre, de jó ez hogy feltettem ide a kommentem legalább tudok segíteni másoknak is az én példám alapján stb.. !!!Nos gyenge vagyok de amúgy semmi bajom nincs SZUPER A KÖZÉRZETEM !!!Egy kedves ismerősöm 10-évig volt függő tegnap beszéltem vele, és amit eddig elértem magammal az mind jó és jó úton haladok csak nem tudtam hogy mi történik vele !Jövőhéten melózok, ma ebédre meg gombapaprikást főztem nokedlivel, tegnap meg nagyon finom kalácskát sütöttem !Szóval én vagyok az élő példa, hogy gyengeségen kívül nem érzek semmi mást! És elnézést kérek mindenkitől ha össze -vissza írtam az előző írásomban kommentbe !!Írjatok bátran
2013. márc. 13. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!