Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak a pattanásos...

Mit csináljak a pattanásos bőrömmel?

Figyelt kérdés

9-10 éves korom óta serdülök és nem volt hatásos a kozmetikai kezelés sem, mert menstruáció előtti kipattogás...majd a lekezelése és gyógyulása olyan soká eltartott, h mire meggyógyult, ismét megjött (tehát ismét kipattogtam. A dekoltázsom, hátam, arcom csupa miteszer és pattanás volt, majd bőrgyógyászatilag el lett távolítva a "Sotret" nevű gyógyszerrel, aminek csúcs hatása volt. Nyárra nem használhattam, de mivel nem maradt, nem írták újból fel ősszel, amiért annyira szebb lett a bőröm. Utána 17 éves koromtól kezdve 19 éves koromig (amiért csak 2 évig szabad) "Diane 35" nevű fogamzásgátlót szedtem, mióta gyengébbre kellett váltanom ismét elkezdtem kipattogni.


Nem drasztikus de feltűnő ( a szolárium segít vmennyit, de azt meg túlzásba nem vihetem, + "Aknefug oxid mild" nevű gyógyszertárban kapható szárító krém, ami még használgat is, de a durvább esetekre kevés).


Mióta azt a f.gátlót le kellett cserénem már a 2.-at használom, mert az első semmit sem ért, de ez a 2. is kevés még a krémmel és a szolival együtt is. A barátom már azt hiszi h vmire allergiás vagyok, vagy vmi csípked, mert némelyik szinte már kiütés szerű nagy piros dudor, és még fájdalmasabb is hozzápiszkálni, mint egy átlagos pattanáshoz. Anyukám 46 éves tapasztalt kozmetikus, ő állapította meg h ez már bőrgyógyászati eset.


Ti ismertek esetleg vmi könnyebb megoldást? Ettől erősebb fogamzásgátlót nem fognak nekem felírni, sem a Sotretet a bőrömre. Vki Vmit? :( HELP



2013. márc. 10. 20:41
 1/2 anonim válasza:
Hányas Sotretet szedtél 10mg vagy 20? Második kezelést nem szoktak ajánlani, de ebben az esetben nagyon sokat segítene, ha pár hónapot még szednéd. Ajánlanám inkább a Roaccutane-t, igaz drágább, de talán jobban hat. Addig is, ha tudsz szerezni valamilyen retinoid krémet (adapalene, isotretinoin, tretinoin) vagy ezek bármely kombinációját, az sokat segítene, mivel már kezeltek Sotrettel. Nekem attól múltak el, hogy 5 hónapig szedtem a Roaccutane-t majd egy év múlva mikor újra kijottek, elkezdtem Retin-A-val kenni. Csodát tett. (GYK hallgató, 20/F)
2013. márc. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Aandor válasza:

Sziasztok! Nekem ugyanez a gondom. Már bőven túl vagyok a kamasz koron mégsem csitulnak a dolgok. Már két sotret kúrán vagyok túl, de amikor abbahagytam ugyancsak visszajöttek a ragyák. Férfi létemre még nem igen próbáltam a fogamzásgátlót..

:)


De ez a komment ez felkeltette az érdeklődésemet. Már nagyon ki vagyok, mert eszméletlenül lehangol az arcom látványa.


Az előbb említett szereket mikor, hogy kezdted el szedni? Ill receptre lehet kapni, vagy nem?

Ez a "Retin-A" ez pontosan mi és szintén recept kell hozzá?

miért nem ér semmit a kezelés?

2013. márc. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!