Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szülésnél ha a baba nem sír...

Szülésnél ha a baba nem sír jót vagy rosszat jelent?

Figyelt kérdés
Úgy értem ha nincs semmi komplikáció, természetes úton megszületik, nincs semmi baja, csak nem kell sírnia.

2013. márc. 11. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
Semmit nem jelent. De megszokták ütni, hogy sírjon. Barbár szokás.
2013. márc. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Nem barbar szokas, hanem szukseges. Es ezt ne ugy kepzeld, hogy agyonverik, csak felrazzak, megpaskoljak. A siras azert fontos, mert a levegovetel elso jele. Ha nem sir fel, baj van es ezzel csinalni kell vmit.

Amugy ha a gyerek nem vesz levegot, 1eves koraig elofordulhat, akkor is azt javasoljak, hogy azonnal meg kell razni, hogy elkezdjen lelegezni.

2013. márc. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%
Én se pofozok fel senkit. Vannak babák, akiknek semmi nem zárja el a légútját, mégsem sírnak fel, csak nagy levegőt vesznek. A sírás a hideg, a fény, és a fájdalom miatt van.
2013. márc. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Ha rendesen légzik, akkor nem baj, ha nem sír.

Ha nem vesz levegőt és úgy nem sír az már gond.

2013. márc. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A első levegővétel fájdalommal, a tüdőt megtöltő hideg érzéssel jár, ami ijedtséget, sokkot vált ki, ezért sír a baba. Ha nem sír fel, valószínűleg nem vett rendesen levegőt. A babám, amikor megszületett nagyon sok időt töltött a szülőcsatornában, mert elhúzódott a kitolás. Nagyon el voltak tömődve a légútjai, ezért bár vett levegőt, de akadozott, ezért a sírása is inkább nyökögés volt. A párom felvette, ezért láttam mindent. 3x kellett leszívni és kicsit masszírozták, ütögették a hátát, az oldalára fordították, hogy rendesen kapjon levegőt. Kb. fél perc volt (nekem akkor örökkévalóság, mert nem láttam semmit), mire rendesen felsírt és kapott levegőt.

Nem barbárság és nem lehet összehasonlítani azzal, hogy valakit indokolatlanul hátba csapsz! Ha valaki fulladozik melletted, nem ütögeted meg a hátát? Fene a nagy, ló másik oldalára átesett humanizmusba!

2013. márc. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megrázni tilos a csecsemőt, a fejéhez képest gyenge a nyaka, súlyos sérüléseket szerez, ha megrázzák.

Ha nem sír fel, akkor az bajt jelez. Nem jutott levegőhöz, vagy nincs hangja.

2013. márc. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!